تذکر قالیباف به وزیر کشور درباره ابلاغیه استانداران

کد خبر: 1228063

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخیرا استانداران در ابلاغیه‌ای به مدیران کل استان‌ها اعلام کرده‌اند که نمایندگان حق ورود به پروژه‌ها را ندارند، از وزیر کشور خواست به این موضوع ورود کند.

تذکر قالیباف به وزیر کشور درباره ابلاغیه استانداران

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز یکشنبه (۲۸ خردادماه) مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به تذکر نماینده صومعه سرا گفت: از آقای وحیدی وزیر کشور می‌خواهیم به این نکته که این نماینده مجلس اعلام کرد، توجه کند.

وی افزود: نامه ای در تاریخ ۱۱ خرداد به شماره ۱۰۰۰۱۶ به استانداران ابلاغ شده که در بند چهارم آن در تذکر کاظم دلخوش آمده است، لذا درخواست می شود وزیر کشور به این موضوع توجه کند و از نمایندگان نیز می خواهم دیگر تذکر ندهند من شخصاً آن را دنبال می‌کنم.

سید کاظم دلخوش اباتری در تذکر قانون اساسی با اشاره به نامه‌ای که اخیراً از سوی استانداران ابلاغ شد، گفت: قانون اساسی جایگاه مجلس را مشخص کرده است و برخی استانداران به مدیران کل استان‌ها ابلاغ کرده‌اند که نمایندگان حق ورود به پروژه‌ها را ندارند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس قانون اساسی نمایندگان تا هفتم خرداد سال آینده مسئولیت دارند و به بهانه اینکه سال پایانی فعالیت آنها است، استانداران حق ابلاغ چنین بخشنامه‌ای را ندارند لذا از دولت درخواست می شود به استانداران بابت این ابلاغیه تذکر دهد.

وی افزود: نماینده مجلس تا روز آخر نماینده است و ارتباطی به سال پایانی فعالیت ندارد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها