دریادار ایرانی با فرماندهان دریایی و هوایی ارتش پاکستان دیدار کرد

کد خبر: 1228463

فرمانده نیروی دریایی ارتش در سفر به پاکستان با فرمانده نیروی دریایی و همچنین فرمانده نیروهی هوایی ارتش این کشور دیدار کرد.

 دریادار ایرانی با فرماندهان دریایی و هوایی ارتش پاکستان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ارتش، نیروی دریایی پاکستان در اسلام‌آباد اعلام کرد که امیر دریادار شهرام ایرانی به همراه هیات بلندپایه نظامی ایران با حضور در مقر فرماندهی نیروی دریایی از سوی دریابد محمد امجد خان نیازی فرمانده نیروی دریایی پاکستان مورد استقبال قرار گرفت.

در بیانیه‌ای در این زمینه آمده است: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران از یگان نیروی دریایی پاکستان در مقر فرماندهی سان دید و سپس همراه همتای پاکستانی خود با مسئولان ستاد کل نیروی دریایی پاکستان دیدار کرد.

فرماندهان نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان در نشست دوجانبه حضور یافتند و سپس دیدار در سطح هیات‌های بلندپایه برگزار شد.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان، امیر دریادار ایرانی و اعضای هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران را در جریان فعالیت‌های حرفه‌ای نیروهای خود در تامین امنیت دریایی و همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه قرار داد.

طرفین طیف وسیعی از روابط دوجانبه ایران و پاکستان در حوزه‌های دریایی، دفاعی، آموزشی از جمله تبادل هیات‌های نیروی دریایی دو کشور را بررسی کردند.

روابط عمومی نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد که سفر امیر دریادار ایرانی به پاکستان گامی مهم در راستای تقویت همکاری‌ها میان نیروهای دریایی دو کشور است.

دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در دومین روز از سفر رسمی خود به پاکستان با حضور در مقر فرماندهی نیروی هوایی این کشور در اسلام‌آباد با ارتشبد خلبان ظهیر احمد بابر دیدار کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی هوایی پاکستان در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه به ویژه گسترش همکاری‌های نظامی، آموزشی و صنعت هوانوردی تاکید کردند.

نیروی هوایی پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دیدار فرمانده نیروی هوایی پاکستان و فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، گواه دوستی ریشه‌دار و تعهد تزلزل ناپذیر دو ملت برای تلاش برای ایجاد منطقه‌ای آرام و با ثبات است.

در این بیانیه آمده است: ارتشبد خلبان احمد بابر تاکید کرد که پیشرفت در حوزه فضایی، جنگ الکترونیک، فناوری‌های سایبری و تخصص در حوزه هوش مصنوعی بر محیط سنتی امنیت ملی تأثیر عمیقی گذاشته است.

وی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در جریان پروژه‌های مختلف در دست اقدام نیروی هوایی پاکستان با تمرکز ویژه بر نوسازی و توسعه توانمندی‌های بومی قرار داد.

فرمانده نیروی هوایی پاکستان همچنین تاکید کرد: پاکستان و ایران از پیوندهای دیرینه مذهبی، فرهنگی و تاریخی برخوردارند که این پیوندها از طریق روابط مستحکم بین دو کشور تجلی یافته است.

روابط عمومی نیروی هوایی پاکستان با استناد به اظهارات امیر دریادار ایرانی گفت: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران از حرفه ای بودن کارکنان و پیشرفت استثنایی نیروی هوایی پاکستان در مسیر نوسازی قدردانی کرد.

وی همچنین از تلاش‌های مستمر پاکستان برای ثبات منطقه قدردانی کرد و بر بهبود بیشتر روابط نظامی به نظامی به ویژه در حوزه عملیات، آموزش و صنعت هوانوردی تاکید کرد.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها