دیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر

کد خبر: 1228508

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی در دوحه حضور دارد، ظهر امروز (سه‌شنبه) ۳۰ خرداد ماه با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای قطری خود دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه ایران با «محمد بن رحمان بن جاسم ال ثانی» وزیرخارجه قطر در محل دیوان امیری قطر دیدار کرد.

گفتنی است، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در رأس هیأتی راهی دوحه شد.

در این سفر موضوعات مختلف مورد اهتمام دو کشور در حوزه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار خواهد گفت.

وزرای خارجه ایران و قطر اول اردیبهشت ماه سال جاری نیز در گفت‌وگویی تلفنی با تأکید بر تقویت همکاری‌های فیمابین، درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات اوکراین و مذاکره رفع تحریم‌ها به رایزنی پرداختند.

حسین امیر عبداللهیان ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ و در ادامه سفرش به منطقه و پس از حضور در عمان، به دوحه رفت و با همتای قطری و امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین در سفر رئیسی به قطر در اسفند ۱۴۰۰ نیز او را همراهی کرد. امیر قطر نیز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به تهران سفر کرد.

وزیر خارجه قطر نیز نهم بهمن ۱۴۰۱ و همچنین ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۱ به تهران سفر و با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

این سفر در راستای مشورت‌های دوجانبه و منطقه‌ای انجام می‌شود. امیر عبداللهیان پس از دوحه نیز به عمان سفر خواهد کرد.

علیرضا عنایتی دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، مجتبی بنی اسدزاده دستیار وزیر در امور اجرایی و ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امیر عبداللهیان را در این سفر همراهی می‌کنند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها