رئیسی:

بانک‌ها وام ازدواج را در اسرع وقت پرداخت کنند

کد خبر: 1228825

رئیس‌جمهور گفت: همه‌ وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها مسئولیت دارند که امر ازدواج را در عمل تشویق کنند و بانک‌ها نیز به موقع وام ازدواج جوانان را پرداخت کنند و وام ازدواج جوانان با تأخیر مواجه نشود.

بانک‌ها وام ازدواج را در اسرع وقت پرداخت کنند

آیین گرامیداشت هفته ازدواج عصر امروز (چهارشنبه 31 خرداد) با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.

رئیس‌جمهور در این مراسم با بیان اینکه ازدواج مسئله‌ای بسیار مهم است که در زمره مسائل دیگر نبوده و موضوعی اهم است، گفت: ازدواج به معنای کنار هم قرار گرفتن دو انسانی است که به لحاظ سنی به یک بلوغی رسیده‌اند و حالا باید برای مراحل بعدی زندگی خود را کامل کنند.

وی افزود: ازدواج انسانی را که به لحاظ رشد فردی و عقلی برای آینده زندگی خود آماده شده است، با پیوند دادن به همسر کامل و برای طی مسیر کمال و شکوفا شدن استعدادها در آینده زندگی آماده می‌کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه این قدرت لایزال الهی است که دل‌های دو فرد تربیت شده از دو محیط اجتماعی و فرهنگی متفاوت را بهم نزدیک کرده و آنها را یکی می‌کند، اظهار کرد: محبت وقتی به مرحله دلدادگی می‌رسد، تبدیل به مودت می‌شود که هرگز در آن دل‌کندن و جداشدن وجود ندارد.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز مسئله ازدواج و تشکیل خانواده از مهمترین مسائل جوامع انسانی است، تصریح کرد: امروز شاهد شدیدترین حملات به موضوع تشکیل خانواده با طرح اشکال مختلفی از انحراف هستیم که آسیب‌های زیادی به جوامع، خانواده و افراد وارد می‌کند.

رئیسی با اشاره به اینکه صیانت از شخصیت و روح انسان در گرو ازدواج و تشکیل خانواده است، خاطرنشان کرد:‌ انسان با ازدواج می‌تواند در برابر بسیاری از آسیب‌های روحی و اخلاقی از خود، همسر و زندگی‌اش صیانت کند.

رئیس‌جمهور پیشگیری از بسیاری از آسیب‌هایی که جامعه بشری امروز را رنج می‌دهد، در گرو ازدواج و تشکیل خانواده دانست و گفت: امروز در جوامع و کشورهایی که به موضوع ازدواج و تشکیل خانواده توجه کافی و مناسب نمی‌کنند، شاهد آسیب‌های فراوان روحی و روانی هستیم که صاحب‌نظران و اندیشمندان خود این جوامع نیز به آن‌ها معترفند.

رئیسی با اشاره به نامه عاشقانه امام راحل به همسرش که دارای فرازهای عاطفی بلندی است، افزود: ما در زمینه ازدواج و تشکیل خانواده الگوهای بی‌مانندی مثل خانواده امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را داریم که می‌توانند برای همه شئون زندگی ما الگو باشند.

وی تاکید کرد: همه‌ وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها مسئولیت دارند که امر ازدواج را در عمل تشویق کنند و بانک‌ها نیز به موقع وام ازدواج جوانان را پرداخت کنند و وام ازدواج جوانان با تأخیر مواجه نشود.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج بیان کرد: صیانت از روح، روان، اخلاق و شخصیت انسان در گرو ازدواج است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها