سردار پورجمشیدیان: ‌برای رفع مشکلات ‌از هیچ‌ تلاشی دریغ نمی‌کنیم‌

کد خبر: 1230356

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه گفت: سپاه در کنار وظیفه تامین امنیت پایدار، اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی را دنبال خواهد کرد.

 سردار پورجمشیدیان: ‌برای رفع مشکلات ‌از هیچ‌ تلاشی دریغ نمی‌کنیم‌

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه گفت: سپاه در کنار وظیفه تامین امنیت پایدار، اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی را دنبال خواهد کرد.

سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان کردستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ایام؛ بر ضرورت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: سپاه در کنار وظایف و رسالت ذاتی خود که تامین امنیت پایدار است، اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی را نیز دنبال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سپاه در هر شرایطی در کنار و همراه مردم است، گفت: تامین امنیت و خدمت بی‌منت دو وظیفه مهم سپاه پاسداران است که در راستای ماموریت‌های سازمانی با اتکا و مشارکت مردم انجام خواهد شد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی‌سپاه با ابراز خرسندی از اینکه در این نشست مصوبات خوبی جهت اجرا در کردستان به تصویب رسید، تصریح کرد: باید تلاش کنیم این پروژه‌ها طی 3 تا 4 سال آینده به بهره‌برداری برسد.

سردار پورجمشیدیان بر لزوم همکاری‌ همه دستگاه‌ها در جهت رفع محرومیت‌ها در مناطق کم‌برخوردار تاکید کرد و افزود: اجرای پروژه‌های‌محرومیت‌زدایی دغدغه سپاه است و در این راستا برای رفع مشکلات مردمی از هیچ‌ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

ساخت 70 هزار واحد مسکونی برای محرومان در کردستان

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان نیز در ادامه به ساخت 70 هزار واحد مسکن برای محرومان درقالب این تفاهم نامه بین دستگاه‌های اجرایی و قرارگاه امام حسن‌مجتبی(ع) اشاره و اظهار کرد: توجه به آبرسانی به روستاها، راه روستایی، فضا‌های آموزشی و ورزشی از جمله این مصوبات بوده است.

وی از اجرای طرح‌ جهاد آبرسانی در کردستان خبر داد و گفت: برنامه‌های خوبی در این راستا تدوین شده که امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی هر چه بیشتر تحقق یابد.

استاندار کردستان رفع محرومیت با اشتغال‌زایی و تولید را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این زمینه بر اساس ظرفیت‌های استان کردستان طرح‌های خوبی تدوین و اجرایی می‌شود.

زارعی‌کوشا تصریح کرد: امید می‌رود با تلاش قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) محرومیت‌ها را در استان کردستان به حداقل برسانیم.

مشکل راه‌های روستایی کردستان برطرف شود

اعضای مجمع نمایندگان استان کردستان نیز با ارائه گزارشی به کم و کاستی‌های بخش‌های مختلف از جمله راه و جاده، آب و مسکن پرداختند و بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه‌ها و رفع مشکلات این حوزه‌ها تاکید کردند.

اجرای طرح مطالعاتی توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی در 800 روستای کردستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان نیز از انجام سند و مطالعه تخصصی توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی در بیش از 800 روستای استان که بالای 20 خانوار جمعیت دارند، خبر داد.

ارسلان ازهاری افزود: در این روستا‌ها در بخش گردشگری، اشتغالزایی و صنایع‌دستی و رفع محرومیت طرح‌های مطالعاتی انجام شده که باید با کمک دستگاه‌های اجرایی این مطالعات عینی و عملیاتی شوند.

به گزارش تسنیم؛ در پایان با حضور مسئولان کشوری و استانی تفاهم‌نامه‌ محرومیت‌زدایی برای بخش‌های مختلف استان کردستان به امضا رسید./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها