‌واکنش نوری‌همدانی به هتک حرمت قرآن

کد خبر: 1230457

یکی از ماجع عظام تقلید با محکومیت هتک حرمت قرآن گفت: سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.

 ‌واکنش نوری‌همدانی به هتک حرمت قرآن

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه، ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم اظهار داشت: امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام‌ستیزی است و به گمان خود با اهانت به مقدسات می‌تواند به مقصود ‌دست بیابد و در این بین سازمان های مدعی آزادی و حقوق بشری با سکوت خود فضا را برای این جریان فراهم‌ می‌کنند. سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فرهنگ افزود: شکی نیست که امروز مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبه‌رو هستند؛ اما در این بین نباید مسائل فرهنگی کشور به فراموشی سپرده شود. انسان تأسف می‌خورد از اینکه عده‌ای نسبت به مسائل ضد فرهنگی تذکر می‌دهند، ولی متولی فرهنگ به راحتی افراد را متهم می کند که اینها می خواهند جامعه‌ را دو قطبی کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: عده‌ای می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که متدینین با شادی مخالف هستند در حالی که اینگونه نیست مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند و این وظیفه متولیان فرهنگی کشور است‌ که زمینه های این امر را فراهم کنند، البته شادی مردم زمانی محقق می‌شود که مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها حل شود.

‌آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به سخنان رهبری در جمع مسئولان قضایی کشور مبنی بر داشتنِ خروجی در کار اضافه کرد: این سخن ایشان بسیار دقیق بوده است و باید اجرایی شود چون بعضی از مسئولان اجرایی آمارهای می‌دهند ولی در جامعه جور دیگر دیده می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد‌: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم، بله! هر کسی به مردم و نظام و انقلاب صادقانه خدمت کرد باید حمایت شود هیچ کس حق ندارد مردم را ناامید کند امروز باید همه با هم وحدت داشته باشند، اختلاف بسیار مضر است و در این میان وظیفه ما طلبه ها سنگین است ما باید در کنار مردم باشیم و رنج آنها را بفهمیم. بنده بعنوان یک طلبه در حوزه علمیه قم باید عرض کنم از شما می‌خواهم به مردم اطلاع‌رسانی کنید ما مشکلات آنها را تا حد ممکن اطلاع‌رسانی می‌کنیم و تذکر می‌دهیم و خودمان هم این مشکلات را درک می‌کنیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها