در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران؛

صدیقی: ما بدون وابستگی در سازمان شانگهای پذیرفته شدیم

کد خبر: 1231802

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فراهم آوردن یک قدرت شرقی در برابر توطئه‌های دشمنان، یک سیاست متوازن است، گفت: عضویت دائمی ایران در سازمان شانگهای، نقطه عطفی در دولت سیزدهم است.

صدیقی: ما بدون وابستگی در سازمان شانگهای پذیرفته شدیم

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به عضویت دائمی ایران در سازمان شانگهای، اظهار داشت: ما بدون وابستگی به دیگر کشورها در سازمان شانگهای پذیرفته شدیم که دارای مصالح ملی و عزت کشور ماست.

وی همچنین به حمله وحشیانه صهیونیست ها به منطقه جنین اشاره کرد و افزود: مقاومت جانانه مردم به پاخاسته و درس گرفته از شهدای ایران، مشاهده کردید که نتانیاهو که در باتلاق کشور خودش در حال غرق شدن است، شکست خورد که ان‌شاءالله بعد از این شکستش را خواهیم دید.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: مطالبه هر روز مردم از ما و مسئولان، مساله حجاب است. مساله کشف حجاب ریشه در سیاست های استعماری‌ها دارد. اولین کسانی که کشف حجاب را علنی کردند، بهائی‌ها بودند که در زمان قاجار آن را آغاز کردند و با مقامت زنان پاکدامن ایرانی مواجه شدند.

وی یادآور شد: اما در زمان رضاخان دستور آمد که با زور کشف حجاب کنند. ماموران آن زمان با سرنیزه چادر و حجاب از سر زنان برمی داشتند. زنان از ترس برداشتن حجابشان از خانه بیرون نمی‌آمدند.

حجاب یک مساله ساده فردی نیست

حجت الاسلام صدیقی گفت: اما اقدام رضاخان در خراسان در کنار مضجع شریف حضرت رضا (ع)، با مقاومت مردم و زنان این دیار روبرو شد. برادران و خواهران، بدانید مساله کشف حجاب، یک مساله ساده فردی نیست. حجاب یک مساله سیاسی - اجتماعی و اعلان اجتماعی بودنِ بانوان است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: لذا مسئولان ما، تا آنجا که من با روسای سه قوه صحبت کردم، همه از وضع پیش آمده که ناشی از سوءاستفاده‌های آشوبگران بود، ناراحتند. این افراد سه گروهند؛ گروه اول، برخی هستند که برای عادی کردن کشف حجاب پول می‌گیرند. گروه دوم، افراد بی خبر و بی‌اطلاع از قانونند. حجاب صریح قرآن کریم در سوره نور و احزاب است و بیش از یک میلیارد مسلمان به آن پایبند هستند.

وی با اشاره به اینکه گروه سوم هم تابع بادند و نوعی لجاجت دارند ‌می خواهند خودی نشان بدهند، تاکید کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و حوزه‌ها و از همه مهم تر شبکه‌های مجازی باید در مقابل بهائی‌های انگلیسی، برنامه های متناسب با هر مرحله تدارک ببینید که تا امام زمانمان بیش از این آزرده نشوند.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: امروز بسیاری از بانوان رده بالای مملکت هم حجاب فاطمی دارند و هم رشد بالای اجتماعی و سیاسی دارند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: لذا آنچه که توقع داریم این است که قاطبه زنان مومنه و باشرافت ایران که کشف حجاب را ضد ارزش و بیگانه پرستی می‌دانند و مردانی که صرف نظر از متدمن بودنشان، غیرتمند هستند، برنامه خاصی در هر مرحله‌ای برای مساله حجاب داشته باشند.

غدیر حقیقت بعثت است

حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: عید غدیر روز تجلی تقوا، نور، ایمان، اقتدار دین، مدیریت توحید، ربوبیت خدا در ارائه راه زندگی و تجلی صفات الهی در انتصاب امیرالمومنین به زمامداری است.

وی افزود: بهترین هدیه‌ای که می‌توانیم که روز عید غدیر به صاحبمان بدهیم، توبه است. شما بندگان خوب خدا، برادران، ‌خواهران، همه ملت شیدای امیرالمومنین و عاشق تماشای جلال و اقتدار سیاسی الهی امیرالمومنین را توصیه به تقوا می‌کنم.

حجت الاسلام صدیقی با تأکید براینکه غدیر ثمره زحمات همه پیامبران خداست، تصریح کرد: غدیر حقیقت بعثت است که وجود نازنین پیغمبر (ص)، این نهال را ۲۳ سال مراقبت کرد و میوه رُسل همه انبیاء، لذا ولایت امیرالمونین (ع) و حکمرانی مردان الهی، برای رساندن غافله بشر به سرمنزل مقصود است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: علی (ع) یعنی همه انبیا؛ کمااینکه یکی از القاب حضرت امیر، سِرّالانبیا است. اوصاف امیرالمومنین (ع) در قرآن کریم برای موحدان ترسیم شده است تا بدانند راه، راهنما، راهبر، آغاز، مسیر و مقصدی که با آن به خدا می‌رسید، علی (ع) است.

وی گفت: آیه تطهیر در شان اهل بیت علیهم‌السلام نازل شده که امیرالمونین (ع) از ارکان اهل بیت علیهم‌السلام است. دلالت کلمه «انما» نشان می‌دهد که حضرت امیر (ع) در کنار پیغمبر و سه عنصر دیگر، از همه انبیاء برترند.

حجت الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: هرچه پیغمبر (ص) دارد، علی (ع) هم آنها را داراست. ولایت امیرالمونین (ع) مساوی با همه دین است. روح، حقیقت و ضمانت اجرای دین، ولایت امیرالمونین و ائمه اطهار علیهم‌السلام است./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها