خبر مهم درباره مدارک دانش‌آموختگی دانشگاه تهران

کد خبر: 1232380

مدیرکل خدمات آموزشی دانشگاه تهران گفت: هیچگونه مدرک دانش‌آموختگی در دانشگاه تهران بدون کد صحت صادر نمی‌شود.

خبر مهم درباره مدارک دانش‌آموختگی دانشگاه تهران

مدیرکل خدمات آموزشی دانشگاه تهران گفت: هیچگونه مدرک دانش‌آموختگی در دانشگاه تهران بدون کد صحت صادر نمی‌شود.

محمد میره‌ای، مدیرکل خدمات آموزشی دانشگاه تهران درباره صدور کد صحت برای گواهی‌های موقت و دانشنامه‌های دانش‌آموختگان دانشگاه تهران، گفت: از بهمن ماه 1 401برای دانشنامه دانش‌آموختگان غیرایرانی و از بهار 1402 برای گواهینامه موقت دانشجویان ایرانی دانشگاه تهران، کد صحت صادر شده است. به این ترتیب در دانشگاه تهران هیچ گواهی موقت و دانشنامه‌ای بدون کد صحت صادر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه کد صحت توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: به منظور دریافت کد صحت، مستندات مربوط به هر دانش‌آموخته از سوی دانشگاه تهران در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان بارگذاری می‌شود و پس از صحت‌سنجی، کد مذکور صادر می‌شود.

 میره‌ای افزود: این مدارک قبل از بارگذاری در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان، توسط اداره آموزش واحدهای مختلف دانشگاه تهران (دانشکده/دانشکدگان/پردیس/ موسسه/مرکز) و اداره‌های زیرمجموعه اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه با دقت بررسی می‌شوند. در واقع مدارک مربوط به دانش‌آموختگان غیرایرانی علاوه بر اداره امور دانش‌آموختگان، توسط اداره دانشجویان بین‌الملل اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه نیز بررسی نهایی می‌شوند.

مدیرکل خدمات آموزشی دانشگاه تهران تاکید کرد: کد صحت باعث جلوگیری از جعل و تقلب در مدارک تحصیلی می‌شود.

وی همچنین از طراحی صدور دانشنامه دو زبانه برای دانش‌آموختگان غیرایرانی دانشگاه تهران خبر داد و گفت: با همکاری معاونت بین‌الملل دانشگاه و مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، دانشنامه‌های دو زبانه برای دانش‌آموختگان غیرایرانی طراحی شده و در فرآیند توسعه قرار داشته و به زودی عملیاتی می‌شود.

 میره‌ای در واکنش به آنچه که تحت عنوان مدرک‌فروشی و افت کیفیت آموزشی در مراکز دانشگاهی نام برده می‌شود، تاکید کرد: هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان تهران در دانشگاه تهران مستقر است و رئیس دانشگاه تهران، ریاست این هیات را برعهده دارد. این هیات بازدیدهای دوره‌ای از مراکز آموزش عالی استان تهران دارد و در مواردی که افت کیفی و تخطی از مقررات محرز شود، گزارش‌های لازم برای بازخواست و حتی تعطیلی مراکز و موسسات دایر در حوزه آموزش عالی به وزارت علوم ارائه می‌شود.

وی درباره کنترل کیفیت آموزش در دانشگاه تهران نیز اظهار داشت: کنترل کیفیت آموزش به شکل سیستمی و با کمک ارکان مختلف دانشگاه از جمله اساتید، گروه‌های آموزشی، مسوولان و کارشناسان آموزش واحدهای مختلف و در نهایت مدیران و کارشناسان ستادی آموزش دانشگاه صورت می‌گیرد. کمال‌گرایی دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران که از جمله برترین‌های کشور محسوب می‌شوند، خود یک عامل درونی و نهادینه در راستای حفظ کیفیت آموزشی و مانع سهل‌انگاری در این حوزه است. همچنین مقررات آموزشی در دانشگاه تهران به صورت سختگیرانه‌ اعمال می‌شود و با رصد و پایش دایمی کلاس‌ها و محتوای آموزشی و وضعیت تحصیلی دانشجویان، نسبت به ارتقای سطح کیفی آموزش دانشگاه و حفظ ارزش مدارک تحصیلی اهتمام لازم به خرج داده می‌شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه تهران یک خانواده بزرگ، معتبر و اصیل است، بنابراین دفاع از حیثیت علمی و حرفه‌ای همه ادوار مدیریتی دانشگاه را وظیفه خود می‌دانیم و در عین حال حتی از کوچکترین تخلفات - برای هر دوره‌ای که باشد - صرف نظر نمی‌کنیم، چون عمل درست و صادقانه، سنت نهاد دانشگاه است و همه مدیران در زمان انتصاب در مسئولیت‌های مختلف دانشگاه، به رئیس دانشگاه تعهد اخلاقی داده‌ایم که از هیچ تلاشی برای ارتقای جایگاه فروگذار نکنیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها