سردار حاجی‌زاده: عده‌ای از جوانان در ناسا به دشمن خدمت می‌کنند

کد خبر: 1232627

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: تعداد کمی از جوانان تحصیلکرده، چون هدف نداشتند و دوست و دشمن را تشخیص ندادند به خارج رفته و در ناسا و یا پروژه‌هایی علیه مردم مظلوم ایران و جهان مانند استارلینک حضور پیدا کرده‌اند و به دشمن خدمت می‌کنند.

 سردار حاجی‌زاده: عده‌ای از جوانان در ناسا به دشمن خدمت می‌کنند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: تعداد کمی از جوانان تحصیلکرده، چون هدف نداشتند و دوست و دشمن را تشخیص ندادند به خارج رفته و در ناسا و یا پروژه‌هایی علیه مردم مظلوم ایران و جهان مانند استارلینک حضور پیدا کرده‌اند و به دشمن خدمت می‌کنند.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در افتتاحیه فصل جدید اردو‌های راهیان پیشرفت، اظهار داشت: ممکن است برای شما دانش‌آموزان و نوجوانان عزیز یک سؤال پیش بیاید که علت برگزاری این اردو‌ها برای دانش‌آموزان و نوجوانان چیست؛ حال اگر این موضوع شکافته و موقعیت و شرایط کشور تبیین شود و مسئولیت آنچه به‌عهده شما عزیزان است بازگو شود، قطعاً به آینده توجه بیشتری می‌کنید.

وی افزود: در تاریخ همه کشور‌ها حوادث مهمی رخ داده است؛ از جمله ایران عزیز که ۴۴ سال از انقلاب آن می‌گذرد؛ ایران طی این سال‌ها روی گسل حوادث بوده و حادثه‌های مختلفی را در فصل‌های متعدد پشت‌سر گذاشته است که یکی از مهم‌ترین این حوادث، جنگ تحمیلی هشت‌ساله بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: جنگی که در یک سوی آن تمام دنیا شامل کشور‌های عربی، اروپا، آمریکا و شوروی سابق (بلوک شرق) به‌سرکردگی آمریکا به‌عنوان حامی صدام قرار داشتند و در این طرف همه مردم از اقشار مختلف شامل کسبه، بازاری، ارتش، سپاه، سربازان و... که مهم‌ترین قشر نقش‌آفرین در این حادثه، دانش‌آموزان و نوجوانان بودند.

وی اضافه کرد: همه دنیا به‌سرکردگی آمریکا و شوروی سابق در برابر ایران قرار داشتند و این جنگ تنها موضوعی بود که غرب و شرق با یکدیگر همراه بودند در واقع آن‌ها آمده بودند تا یک‌بار برای همیشه در دنیا انقلاب اسلامی را از بین ببرند؛ ایران در آن دوران با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه بود، اما با وجود این، در این جنگ اقشار مختلف جامعه پای کار آمدند؛ اگر میزان حضور نوجوانان و دانش‌آموزان و تعداد شهدا با عدد و رقم در این عرصه جهاد و جنگ بین‌المللی و مقابله با دشمنان بررسی شود نقش بی‌نظیر این قشر برای همگان و به‌ویژه شما نوجوانان روشن می‌شود.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: این اردو‌ها به همین منظور برای آشنایی شما با تاریخ انقلاب و ایران عزیز و نیز آشنا شدن با موقعیت فعلی ایران و میزان پیشرفت و اقتدار برای نقش‌آفرینی در کشور عزیز است؛ در دوران دفاع مقدس با آن‌که نوجوانان و دانش‌آموزان به سن قانونی نرسیده بودند و از نظر قانونی تکلیفی نداشتند و در جنگ مسئولیتی به‌عهده آن‌ها نبود، ولی احساس مسئولیت و تکلیف‌مداری باعث شد جمع زیادی از دانش‌آموزان پای دفاع از کشور حاضر شوند. در جنگ تحمیلی بیست درصد جمعیت نوجوان و دانش‌آموز حضور داشتند و از تعداد کل شهدای دوران دفاع مقدس بیست درصد شهدا دانش‌آموز بودند.

وی اضافه کرد: این عدد بسیار زیادی است چرا که مثلاً از کادر سپاه چهل هزار شهید دادیم و از برادران عزیز ارتشی تعداد زیادی شهید شدند، ولی ارتش و سپاه وظیفه ذاتی‌شان دفاع از تمامیت ارضی کشور است؛ تعدادی از رزمندگان نیز شامل عزیزان سرباز و تعدادی هم در قالب احتیاط فراخوان شده بودند و عده‌ای هم در قالب بسیجی از اقشار مختلف شرکت کرده بودند، ولی عدد حضور دانش‌آموزان به‌عنوان رزمنده و تعداد سی و شش هزار شهید دانش‌آموز معنادار است که این یعنی بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: در دوران دفاع مقدس نوجوانان و دانش‌آموزان ما در یگان‌ها و تیپ‌ها نقش اساسی داشتند و شاکله اساسی یگان‌ها را تشکیل می‌دادند و البته باید گفت که نوجوانان در همه حوادث مهم کشور قشر پرچمدار بوده‌اند و کارنامه درخشانی دارند؛ در پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۵۶ که حضور یکپارچه ملت علیه طاغوت به‌صورت علنی همه اقشار مختلف حضور پیدا کردند دانش‌آموزان و نوجوانان نقش بی‌بدیلی داشتند، در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی که جنگ بین‌المللی بود و در گروه‌های جهادی در حوادث غیرمترقبه نقش بی‌نظیری داشتند.

وی در ادامه عنوان کرد: امروز باید شما نوجوانان و دانش‌آموزان قدر خودتان را بدانید چرا که نوجوانان و دانش‌آموزان آن دوران که در حوادث مختلف نقش‌آفرینی کردند شما در امتداد همان نقش هستید که بایستی وضعیت کشور منطقه و خودتان را درک کنید که بتوانید مأموریت و ایفای نقش خودتان را به‌نحو احسن انجام دهید؛ یک روز مبارزه با طاغوت، یک روز در جنگ تحمیلی و مبارزه با استکبار و روز دیگر در حوزه سازندگی و اقتصاد؛ امروز باید شما عزیزان تاریخ انقلاب و کشور را بدانید و این اردو‌های راهیان پیشرفت برای آگاه شدن شما عزیزان نسبت به تاریخ چهل و چهار ساله انقلاب و حوادث رخ‌داده و وضعیت امروز کشور و میزان پیشرفت و اقتدار کشور براساس خودباوری و تکیه بر توان داخلی است چراکه آینده متعلق به شماست و آینده‌سازان کشور شما هستید.

سردار حاجی‌زاده گفت: خداوند تبارک و تعالی به شما توفیق داده است و از استعداد‌های بالایی نسبت به بقیه برخوردار هستید و این امکانات تحصیل با کمک‌های ملت ایران برای شما فراهم شده است لذا باید از این موقعیت استفاده بهینه کنید و در شرایط امروز کشور نقش جدی داشته باشید؛ چندی پیش در دانشگاه مازندران عرض کردم عده‌ای از جوانان کشور با پول مردم درس خوانده و ادامه تحصیل داده‌اند و تعداد کمی از آنها، چون هدف نداشتند و دوست و دشمن را تشخیص ندادند به خارج رفته و در ناسا و یا پروژه‌های علیه مردم مظلوم ایران و جهان مانند استارلینک که برای دنیا چتر باز کرده‌اند و نقشه دارند حضور پیدا کرده‌اند و به دشمن خدمت می‌کنند؛ این عاقبت بدی برای یک جوان است.

وی افزود: نسبت به وضعیت گذشته و حال باید تحلیل داشته باشید و دوست و دشمن را گم نکنید، چون درس خواندن و کسب علم هدف نیست بلکه وسیله‌ای است برای رسیدن به قرب الهی، خدمت به مردم و میهن عزیز و مظلومین جهان.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پایان گفت: قدر خود را بدانید و آماده برای نقش‌آفرینی آینده کشور باشید.

منبع: تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها