وحیدی: دانش به روز در مدیریت بحران اهمیت دارد

کد خبر: 1232952

وزیر کشور با بیان اینکه در مدیریت بحران دانش به روز بسیار اهمیت دارد، گفت: در زمان بحران شرایطی حاکم می‌شود که بدون دانش کافی امکان مدیریت آن نیست.

 وحیدی: دانش به روز در مدیریت بحران اهمیت دارد

احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در آیین افتتاح مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث استان کرمان، با تبریک ایام عید غدیر، اظهار داشت: در روایات به شیعیان توصیه شده همانطور که در عزای ما ناراحت هستید در ایام جشن و سرور ما هم شادمان باشید و امیدوار هستیم ملت ایران در ایام ولایت امیرالمومنین (ع) سراسر شادمان باشند.

وی با بیان اینکه بحران شرایط ویژه‌ای در تاریخ هر ملت است که آثار و نتایج آن امکان دارد حتی تا قرن‌ها در تاریخ یک ملت باقی بماند، گفت: در کنار هم بودن و پیش‌بینی لازم برای مواقع بحرانی بسیار اهمیت دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مدیران بحران جهادگران خاموشی هستند که در مواقع بحرانی برای آرامش و آسایش مردم تلاش می‌کنند، افزود: در مدیریت بحران دانش به روز بسیار اهمیت دارد که بلافاصله بتوان به آسیب‌دیدگان خدمت‌رسانی کرد.

وی با بیان اینکه در زمان بحران شرایطی حاکم می‌شود که بدون دانش کافی امکان مدیریت آن نیست، ادامه داد: برخی از موارد بحران از جمله سیل و آتش‌سوزی را می‌توان پیش‌بینی کرد، اما در مواردی مانند زلزله هنوز قابل پیش‌بینی نیست و نباید سازه ناپایدار داشت.

وحیدی با اشاره به اینکه مدیریت بحران باید ‌تقویت ساختمان‌ها و ساخت ساختمان‌های با استحکام را پیگیری کند، بیان کرد: باید تهدید و خطر را شناخت و نسبت به رفع خطر کار کرد؛ قبل از وقوع حادثه باید چاره‌اندیشی شود.

وزیر کشور با بیان اینکه در پیچیدگی شرایط بحرانی اطلاعات و دانش به درد می‌خورد، اینکه چگونه بحران را مدیریت کرد، گفت: بحران مانند یک جنگ است و باید تمام پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و فرماندهی بحران کرد.

افتتاح ساختمان مدیریت بحران استان کرمان

آیین افتتاح مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث استان کرمان صبح امروز با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان افتتاح شد.

در این آیین محمدمهدی، فداکار استاندار کرمان با اشاره به اینکه در ایام پر برکت عید‌غدیر خم ساختمان مدیریت بحران استان کرمان با حضور وزیر کشور افتتاح شده است، اظهار داشت: این ساختمان در مکان مناسبی واقع شده و کنار فرودگاه و هلال‌احمر بودن موقعیت خوبی برای این ساختمان است.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید تجهیزات لازم برای این ساختمان فراهم شود تا در مواقع بحران بتوانیم به خوبی خدمت‌رسانی کنیم، افزود: به‌دنبال تکمیل مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث استان کرمان هستیم.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه افتتاح ساختمان بحران اتفاق خیلی مثبتی در جهت تجمیع امکانات است که جای تقدیر دارد، اظهار داشت: استان کرمان پهناورترین استان کشور است و همین وسعت استان میزان حوادث را هم افزایش داده که نیازمند تقویت امکانات است.

وی با اشاره به اینکه کرمان در موقعیت جغرافیایی مهمی است که اگر تقویت امکانات و تجهیزات شود در زمان بحران می‌تواند سایر استان‌های همجوار را نیز به خوبی پوشش دهد، گفت: هلال‌احمر کرمان نیروی‌های مسلط و حرفه‌ای دارد که در زمان بحران حتی به سایر استان‌ها نیز کمک کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه پیشگیری خیلی بهتر از مدیریت حوادث در زمان بحران است، افزود: به‌عنوان مثال اگر سیل‌بند جیرفت کاملاً احداث شود از سیل و سیلاب پیشگیری می‌کند و در نتیجه هزینه‌های آتی را کاهش می‌دهد.

به گزارش تسنیم ساختمان مرکز پیشگیری، مدیریت و کنترل حوادث استان کرمان با زیربنای 2500 متر زیربنا در سه طبقه احداث شده است.

وزیر کشور به مقام شامخ شهید سلیمانی ادای احترام کرد

احمد وحیدی، وزیر کشور صبح امروز با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ شهید سپهبد حاج قاسم  سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت و دیگر شهدای آرمیده در این مکان ادای احترام کرد.

وزیر کشور در جمع زائران حاضر در گلزار شهدای کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهدا جان خود را فدا کردند تا انقلاب اسلامی مسیر خود را با برکت طی کند.

وحیدی با بیان اینکه کشور در مسیر تمدن اسلامی گام بر می‌دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین تاکید دارند و اینکه کشور تا کنون چه گردنه‌های سختی را طی کرده است باید به نسل جوان جامعه گفته شود.

وی با اشاره به اینکه پیشکسوتان جهاد و شهادت تاریخ پر افتخار کشور هستند، بیان کرد: این پیشکسوتان اطلاعات خوبی دارند و باید آنها را در اختیار جامعه به‌ویژه نسل جوان و نوجوان ما بگذارند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بیان ناگفته‌های انقلاب بسیار اهمیت دارد تا مردم بدانند انقلاب چگونه مقابل دشمنان ایستاده است، گفت: شهید سلیمانی امت اسلامی را پرافتخار کرد و همه ما مدیون این شهید عزیز هستیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها