حدادعادل: مهندسی رفع مسأله ویژگی‌ مجلسی‌ها در دوره دوازدهم باشد

کد خبر: 1232981

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: یازدهمین مجلس شورای اسلامی انقلابی است و ما می‌خواهیم مجلس دوازدهم انقلابی‌تر باشد، برای تحقق این رویکرد باید افرادی باانگیزه، باایمان، باتجربه، خردمند و اهل فکر انتخاب شوند.

حدادعادل: مهندسی رفع مسأله ویژگی‌ مجلسی‌ها در دوره دوازدهم باشد

غلامعلی حدادعادل روز پنجشنبه در آیین اختتامیه اولین سلسله نشست‌های ایمان و امید ویژه جوانان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در سالن همایش مجتمع شهید کلاهدوز شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر استان سمنان افزود: برخی افراد خود را انقلابی معرفی می‌کنند و در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ساز و کارهایی خواهیم گفت تا بر اساس آن ساز و کار افراد اصلح برای مجلس دوازدهم انتخاب شوند.

وی ابراز کرد: مهندسی حل مسئله از ویژگی‌های بهارستانی‌ها در دوره دوازدهم باید باشد.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: ایران مشکل زیاد دارد، اما مسئله ندارد، معنای این عبارت این است که کشور گرفتاری دارد، اما مشکل از شکوه و گلایه به مسئله تبدیل نشده تا بتوان برای رفع آن راهکار ارائه داد.

حداد عادل اظهار کرد: مهندسی حل مساله یک ضرورت در جامعه امروز است و باید افرادی با این ویژگی به مجلس دوازدهم شورای اسلامی راه یابند. باید مراقب باشیم تا در انتخابات پیش‌رو بهانه ایجاد نشود، فقط دنبال کار و رفع مشکلات باشیم.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲، گفت: به نحوه پیشبرد اهداف و عملکرد در انتخابات در نشست‌های آینده بیشتر پرداخته می‌شود.

شورش در فرانسه کوچک‌نمایی شد

حدادعادل ابراز کرد: وسعت شورش در فرانسه هرگز قابل قیاس با اغتشاشات سال ۸۸ در ایران نبود و توجه کنید که شورش فرانسه کوچک‌نمایی و اغتشاشات ایران، با کشته‌سازی در انعکاس خبری، بزرگنمایی شد.

وی بیان کرد: اغتشاشات ۱۴۰۱ اقدامی سخیف از سوی دشمنان به دلیل اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه بود.

حدادعادل تصریح کرد: دشمنان به دنبال گرفتاری ملت در مسایل روزمره است و باید هوشیار بود.

وی بیان کرد: تمدن اروپایی و غربی مسیر خاص در پیش گرفت که استعمار یکی از نتایج این مسیر خاص است. جهان به دنیای غرب و دنیای تحت تاثیر غرب تقسیم‌بندی می‌شود و گناه جهان اسلام این است که در حال از بین بردن این تقسیم‌بندی است.

حدادعادل با اشاره به اینکه تجدد مساله بین ملت اسلامی با غرب است تا با تجدد چگونه برخورد کنند، افزود: اختلاف نیروهای انقلابی با اصلاحات نیز در مساله تجدد است.

وی افزود: غرب از لحاظ علمی، اقتصادی و سیاسی دست بالا و از لحاظ فرهنگی در جهان نفوذ دارد.

وی اضافه کرد: غرب وانمود می‌کند، تمام تمدن‌ها انسان را زیر سوال می‌برد و مدعی مردم‌سالاری، تروریست‌ستیزی و تعالی مردم است، اما هر چه در عمل غرب دیده می‌شود متضاد با گفتار است و غربی ها دروغ می‌گویند.

حداد عادل با اشاره به اینکه من ترک‌زبان نیستم و به زبان ترکی علاقه دارم، به شعر حیدر بابای شهریار اشاره و اضافه کرد: این دنیا عجب دنیایی است.

اولین جنگ بعد از جنگ جهانی بین ۲ کشور اروپایی اتفاق افتاده است

وی یادآور شد: جنگ جهانی در دهه گذشته نداشتیم، اما در گوشه و کنار جهان جنگ وجود دارد.

حدادعادل با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه، افزود: بعد از جنگ جهانی دوم، اولین جنگ بین ۲ کشور اروپایی است و این اتفاق پرمعنا است.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب افزود: ایران به عنوان نظامی بر پایه جمهوری اسلامی، با جنگ موافق نیست و آمریکا است که اوکراین و روسیه را به جنگ واداشته و این عملکرد آمریکا متضاد با شعارهایش است.

یک بام و دو هوا، از ویژگی‌های تمدن غرب

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: یک بام و دوهوا از خصوصیات تمدن غربی است و کشتن هشت هزار انسان بیگناه در بوسنی و هرزگوین گواه بر این گفته است.

وی بیان کرد: آمار کودتای آمریکایی ها در کشورهای دیگر از ۱۰۰ مورد فراتر رفته است و کشوری نیست که آمریکا در آن کودتا نکرده باشد و از نقض گفتار و عمل تمدن غربی می توان کتاب نوشت.

حدادعادل با اشاره به اینکه ۱۲ هزار کیلومتر فاصله مکانی ایران با آمریکا است و ایران به دنبال زندگی بر اساس هویت ایرانی اسلامی است، افزود: به آمریکا چه ربطی دارد با چنین فاصله مکانی در امور ایران دخالت می‌کند و هشت سال جنگ تحمیلی، به وجود آوردن داعش و کشتن ملت بی‌دفاع به اسم دین اسلام، از جنایت‌های تمدن غربی است.

فلسفه انقلاب اسلامی در برابر دنیای غرب

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: تمدن غرب حکومت دینی را مفهومی قرون وسطایی تلقی می‌کرد و شکل گیری جمهوری اسلامی ایران «نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر» از اقتدار و هوشمندی رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود.

وی تصریح کرد: در غرب خدا غایب است و وجود ندارد و این مهم عامل تفاوت در عمل و گفتار غرب است.

وی با اشاره به گفته داستایوسکی، افزود: اگر خدا نباشد هر کاری مجاز است، اگر اعتقاد به خدا و حاکمیت خدا وجود داشته باشد، کارها بر مبنای رضای خداوند شکل می‌گیرد.

حداد عادل اظهار کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی بدون دراز کردن دست به سوی فرهنگ غربی و با تکیه بر اراده ملت و قدرت ایمان برای شکل‌گیری جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند و وظیفه امروز ملت ادامه راه امام خمینی(ره)، شهدا و پیروی از رهبر معظم انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت در منطقه یکی از نشانه‌ها و آثار قدرت، اقتدار و ریشه‌داربودن انقلاب اسلامی است.

ماجرای فلسطین نماد جنگ‌طلبی غرب است

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: تمدن غرب در عمل نشان داده که جنگ طلب است و مساله فلسطین ننگی برای تمدن غربی است.

وی افزود: فلسطین مانند آزمایشگاهی است که تضاد در گفتار و عمل آمریکا در زمینه طرفداری از ملت، طرفداری از صلح، طرفداری از آزادی و حقوق بشر را نشان می‌هد.

وی با اشاره به تناقض ها در حقوق بشر آمریکایی افزود: فشردن زانوی پلیس بر گلوی یک سیاه‌پوست نشانه آشکار از نقض حقوق بشر است.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: توجه به نقش بانوان و جوانان، در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه باشد.

اولین همایش سه‌روزه سلسله نشست‌های ایمان و امید در استان سمنان ویژه جوانان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از سه‌شنبه تا پنجشنبه به میزبانی شهرستان مهدیشهر برگزار شد، طیبه ماهروزاده رییس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام، ساسان زارع معاون قرارگاه بقیه الله(عج) و مریم اردبیلی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران نیز از مهمانان بودند.

سلسله نشست‌های ایمان و امید ویژه جوانان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور دختران و پسران انقلابی از نقاط مختلف استان سمنان و مسوولان و کارشناسان کشوری و استانی برگزار شد. برگزاری پنل‌های تخصصی، سخنرانی درباره اغتشاشات سال گذشته، غرب‌شناسی، دولت‌ها، تحولات منطقه، شبکه‌های اجتماعی، دفاع مقدس و تجربه‌نگاری، از جمله محورهای این همایش سه روزه بود./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها