کشتی ایرانی در شمال آفریقا پهلو گرفت

کد خبر: 1233033

معاون کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با سفر رئیس جمهور به کشورهای آفریقایی، اعلام‌کرد: کشتی حامل بار صادراتی ایران پس از پهلوگیری، امروز بنادر شمال آفریقا را ترک کرد.

کشتی ایرانی در شمال آفریقا پهلو گرفت

معاون کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با سفر رئیس جمهور به کشورهای آفریقایی، اعلام‌کرد: کشتی حامل بار صادراتی ایران پس از پهلوگیری، امروز بنادر شمال آفریقا را ترک کرد.

به گزارش گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، امیر بیات درباره برنامه‌های ناوگان ملی کشتیرانی در خصوص تقویت خطوط منظم حمل بار صادراتی به مقصد شمال و شرق آفریقا اظهار داشت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خصوص توسعه تجارت با کشورهای آفریقایی، علاوه بر تقویت خطوط منظم کشتیرانی به شمال و شرق آفریقا که در گذشته راه‌اندازی شده بود، زمینه‌ای را فراهم کرده که کشتی این ناوگان به مقصد شرق آفریقا هر دو هفته یک بار و شمال آفریقا به صورت ماهانه سفر داشته باشد.

وی افزود: اکنون در پی پهلوگیری کشتی که ماه گذشته در شمال آفریقا صورت گرفت، امروز نیز یک کشتی دیگر از ناوگان کشتیرانی ایران پس از پهلوگیری، بنادر لیبی را ترک کرد.

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برنامه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آن است که علاوه بر لیبی در شمال آفریقا، خدمات خود را در سایر مناطق این قاره گسترش دهد که بر این اساس، بعد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی به شمال آفریقا فعال شده است؛ ضمن اینکه در گذشته هم بنادر کنیا، تانزانیا و زنگبار نیز شاهد تردد کشتی‌های ایرانی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه کشتی‌های ایران پس از برقراری ثبات و آرامش داخلی در لیبی به صورت منظم و با برنامه زمان‌بندی تردد خواهند کرد، افزود: هم‌اکنون کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلام ایران به مقصد شمال و شرق آفریقا به صورت ماهانه تردد می‌کنند.

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی حمل چندوجهی کالا از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این ناوگان آمادگی دارد کالا را در هر نقطه از کشور از درب کارخانه تحویل گرفته و به مقاصد مورد نظر حمل کند؛ بنابراین مشتریان نگران حمل بار خود از مبادی مختلف چه در بنادر و چه در نقاط مختلف کشور، نباشند.

بیات با اشاره به برنامه راه‌اندازی دفتر منطقه‌ای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آفریقا گفت: پیش از این نماینده محلی در منطقه حضور داشته که هم‌اکنون یک نماینده ایرانی نیز به جهت تقویت موضوع، اعزام شده تا همزمان با راه‌اندازی دفتر منطقه‌ای، به صورت مستمر، نسبت به رفع موانع پیش‌ِرویِ تجار گام برداشته شود؛ ضمن اینکه محمولات به دو شکل کانتینری و فله قابلیت حمل خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» بامداد چهارشنبه - ۲۱ تیرماه- در صدر هیأت عالی‌رتبه، به دعوت رسمی رؤسای جمهور سه کشور کنیا، اوگاندا و زیمباوه، تهران عازم قاره آفریقا شد. دولت سیزدهم در راستای دیپلماسی متوزان و متعادل خود روابط اقتصادی با کشورهای آفریقایی را در پیش گرفت تا با افزایش جایگاه و اعتبار ایران در این قاره به عنوان یک بازار هدف صادراتی منافع اقتصادی کشور را فراهم کند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها