پورابراهیمی از توضیحات وزیر ارتباطات قانع شد/ فرصت ۳ ماهه به وزیر

کد خبر: 1233841

دقایقی پیش جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی آغاز شد و بررسی سوال نماینده کرمان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستورکار قرار گرفت.

پورابراهیمی از توضیحات وزیر ارتباطات قانع شد/  فرصت ۳ ماهه به وزیر

در صحن علنی محمدرضا پورابراهیمی پس از ارائه پاسخ های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت مشروط قانع شد و فرصت ۳ ماهه ای برای عمل به تعهدات در اختیار این وزارتخانه قرار گرفت.

در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال محمدرضا پورابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دلیل ضعف عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه های عملیاتی از جمله توسعه ارتباطات و فناوری، توسعه بسترها و شبکه های مخابراتی، تأمین زیر ساخت‌های استفاده از اینترنت و نظارت بر عملکرد اپراتورها از پاسخ ارائه شده توسط زارع پور به صورت مشروط قانع و به منظور عمل به تعهدات فرصت 3 ماهه ای به وی داده شد.

پورابراهیمی گفت: آنچه که وزیر پشت تریبون گفت براساس آنچه بود که در کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد، گلایه من این است که به تعهدات عمل نشده و وزیر اعلام کرد شاخص ها به صورت عملی و میدانی آن چیزی نبوده که واقعیت داشته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی عنوان کرد: اگر در صحن علنی اجرای شاخص ها را تعهد کند تا 3 ماه به وزیر فرصت می دهیم، سوال بعدی من در دستور کمیسیون صنایع و معدن قرار دارد و در مرحله بعد در صورت عدم عمل به تعهدات آن را به رأی می گذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز، با بیان اینکه ان شاءالله آقای وزیر براساس صحبت های خود و توضیحات ارائه شده توسط شما عمل می کند، گفت: مجددا خارج از این سوال درخواست می کنم شبکه ملی را با اولویت پیش ببرید و دنبال کنید.  

براساس این گزارش روح اله عباس پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش سوال نماینده کرمان و راور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق‌ در جلسه رسمی دوشنبه مورخ  10/  05/ 1401‌کمیسیون با حضور نمایندگان محترم عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده  و وزیر محترم مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده  وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده  و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها