سرلشکر باقری: آمادگی نیروی هوایی ارتش دائما ارتقا خواهد یافت

کد خبر: 1234825

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش امنیت بسیار مناسبی بر فضای کل کشور ایجاد کرده است گفت: با این سطح از آمادگی هیچ دشمنی توان نفوذ و تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی را ندارد.

سرلشکر باقری: آمادگی نیروی هوایی ارتش دائما ارتقا خواهد یافت

به گزارش  قرارگاه رسانه‌ای رزمایش، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، که در منطقه انارک اصفهان برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: خدا را شاکرم که در روزهای ابتدایی مرداد ماه توفیق پیدا کرده و در منطقه انارک حضور یافته و از نزدیک شاهد رزمایش مقتدرانه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودم.

وی ادامه داد: به لطف الهی رزمایش به  اهداف تعیین شده خود دست پیدا کرد و در آن انواع عملیات‌های پهپادی، هواپیماهای با سرنشین جنگنده و همچنین هواپیمای ترابری، پشتیبانی، سوخت‌رسان و آمبولانس هوایی توانستند مأموریت محوله را به خوبی اجرا کنند و انواع تاکتیک‌ها، توسط این هواپیماها تمرین شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مراحل انجام شده از رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش در روز گذشته،  تصریح کرد: روز و شب گذشته همرزمان ما در نیروی هوایی تمرین هایی را انجام دادند، علاوه بر آن در خلیج فارس، تنگه هرمز، مناطق شمال شرقی، شمال غربی و جای جای کشورمان این رزمایش با موفقیت برگزار و گزارش آن صبح امروز ارائه شد که گویای انجام موفق این رزمایش بود.

وی افزود: خدا را شاکر هستیم که نیروی هوایی ارتش با تکیه بر توانمندی‌های بومی، آموزش‌های کیفی، مهارت‌های عالی که دارد، همچنین با جانفشانی و حرکت‌های جهادی، امنیت بسیار مناسب و قابل قبولی را برای فضای کشور از شمال تا تنگه هرمز و جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی تأمین کرده است و با این سطح از آمادگی هیچ دشمنی توان نفوذ و تجاوز به حریم هوایی کشور جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

سرلشکر باقری با تقدیر از برگزار کنندگان این رزمایش تصریح کرد: جا دارد که از زحمات و تلاش‌های فرمانده مقتدر نیروی هوایی ارتش و یکایک همرزمانم در تمامی رسته‌ها قدردانی کنم که چنین عملیات های ارزشمندی را با دقت تمام انجام دادند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقاط قوت نیروی هوایی ارتش، بیان کرد: نیروی هوایی ارتش نسبت به بازآماد، بهینه‌سازی و نوسازی تجهیزات مهم و راهبردی خود با تکیه بر تعهد و تخصص جوانان و دانشمندان در تعامل با سازمان‌های صنایع دفاعی و شرکت‌های دانش‌بنیان به خودکفایی رسیده و توانایی امروز نیرو با سال‌ها و دهه‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

سردار سرلشکر باقری در پایان ابراز امیدواری کرد: توان، آمادگی و هوشیاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دائما ارتقا خواهد یافت و روزهای امید بخش تری را پیش رو خواهد داشت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها