سلیمی: مجلس توقع داشت زیرساخت های اجرای کالابرگ با گذشت دو سال ایجاد شود

کد خبر: 1235322

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات دولت در زمینه نرخ خوراک باعث شد تا ۳هزار میلیارد به سهامدار خسارت وارد شود.

سلیمی: مجلس توقع داشت زیرساخت های اجرای کالابرگ با گذشت دو سال ایجاد شود

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات دولت در زمینه نرخ خوراک باعث شد تا ۳هزار میلیارد به سهامدار خسارت وارد شود.

علیرضا سلیمی ، با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت در زمینه اجرای کالابرگ الکترونیکی و اینکه مجلس باید هنگام تصمیم گیری در این بخش واقعیت های اجرایی را در نظر می گرفت، بیان کرد: مجلس در زمینه کالابرگ الکترونیکی مصوبه قانونی داشته و سوال این است که چرا با گذشت زمان، این مصوبه از سوی دولت اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه قرار نیست ما در مسائل مختلف به دنبال مقصر بگردیم، اظهار کرد: مجلس و دولت در شرایط فعلی باید به سمت هم افزایی حرکت کنند. بنای مجلس نیز تاکنون کمک به دولت بوده است.

این نماینده مجلس با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت های مصوبه کالابرگ الکترونیکی تصریح کرد: همواره ارائه پول نقد در قالب یارانه به مردم موجب افزایش پایه پولی و تورم می شود؛بنابراین اگر در این رویکرد ما یک ریال به جیب مردم وارد کنیم نهایتا با تورم شکل گرفته ده ریال از جیب مردم خارج می شود.

سلیمی بیان کرد: اگر مصوبه مجلس در زمینه کالابرگ الکترونیکی اجرایی شود، مشکلات معیشتی امروز مردم برطرف می شد.

وی تاکید کرد: مصوبه مجلس در زمینه کالابرگ الکترونیکی یک مصوبه منطقی است و برمبنای علم اقتصاد است  و همه اقتصاد دانان بر روی این مسئله تاکید می کنند لذا توقع این بود که زیرساخت های اجرای کالابرگ الکترونیکی با گذشت دو سال از مصوبه مجلس ایجاد می شد چراکه امروز و فردا کردن این مسئله حتما آسیب زا است.

سلیمی تاکید کرد: توقع این است که دوستان دولتی به این مسائل توجه کنند. مجلس با یک نجابت خاصی امروز مسائل را دنبال کرده و به دنبال کمک به دولت است. مجلس بنا ندارد اختلاف بین قوا را دامن بزند و از ادبیاتی استفاده کند که مشکل ایجاد شود. اینکه ما بیایم با ادبیاتی غیر وحدت آفرین مجلس را مورد هجمه قرار دهیم به صلاح دولت و کشور نیست.

وی در پاسخ به سوالی دیگری درباره اظهارنظر سخنگوی دولت در زمینه اینکه تنها تصمیم دولت پیرو نرخ خوراک پتروشیمی ها باعث شرایط نامطلوب بورس نبوده و تصمیمات مجلس هم در این بخش تاثیر گذار بوده است، ادامه داد: به واقع تصمیمات دولت در زمینه نرخ خوراک باعث شد تا 3هزار میلیارد به سهامدار خسارت وارد شود. چطور دوستان این مسئله را مورد توجه قرار نمی دهند.

سلیمی تاکید کرد: ما اگر در موردی تصمیم گرفتیم باید تبعات تصمیم خودمان را بپذیریم. سوال اینجاست که مجلس هفت الی هشت ماه پیش در این زمینه تصمیم گرفت و چرا هشت ماه گذشته این اتفاقات در بورسی رخ نداد.

وی تاکید کرد: با این حال برخی از نمایندگان نامه ای را به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشته اند و گفته اند که از آنجایی که مصوبه دولت در زمینه نرخ خوراک پتروشیمی ها مغایر با قوانین مجلس است باید این مسئله به هئیت تطبیق ارجاع شده تا این مصوبه اصلاح شود. بنابراین ما این مسئله به جد در مجلس مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

وی تاکید کرد: بنابراین قانون مجلس منشا مشکلات اخیر بورس نیست و اصلا مصوبه دولت خلاف قانون مجلس است./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها