وحیدی: پیگیری بحران کم‌آبی سیستان هستیم / دشمن برای محرم برنامه‌ریزی زیادی کرده بود

کد خبر: 1236455

وزیر کشور گفت: دشمنان برنامه‌ریزی زیادی برای دهه محرم کرده بودند که با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی با آنها مقابله شد.

وحیدی: پیگیری بحران کم‌آبی سیستان هستیم / دشمن برای محرم برنامه‌ریزی زیادی کرده بود

 احمد وحیدی وزیر کشور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقابه ایران از هیرمند، گفت: انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم، اما مشکلش حل نشده است.

وی تأکید کرد: دولت به شدت پیگیر بحران کم‌آبی سیستان است، شخصاً دو سه ماه قبل آنجا بودم و تاکنون هم حدود هشت نوبت به سیستان رفته‌ام. تصمیم‌گیری‌ها صورت گرفته و در همین مدت هم کارهای مهمی انجام شده است که اگر نمی‌شد، مشکلات جدی تری داشتیم.

وحیدی تصریح کرد: روی گرفتن حقابه از افغانستان تأکید داریم و آنها هم باید تکلیف خود را انجام دهند و دولت هم منابع قابل توجهی برای این کار تخصیص داده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو به‌طور جدی کار را دنبال می‌کند، گفت: کمک‌رسانی توسط تانکرهای آب انجام می‌شود؛ اما همچنان کم آبی وجود دارد و به دنبال پر کردن منابع آب موجود در منطقه هستیم.

وحیدی با اشاره آغاز پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی، گفت: داوطلبان باید از ۱۶ مرداد پیش ثبت نام کنند. این مرحله بسیار مهم است زیرا داوطلبان اگر در پیش‌ثبت نام مشارکت نکنند، امکان ثبت نام در مرحله اصلی را ندارند؛ پیش ثبت نام تا ۲۲ مرداد ادامه دارد.

وزیر کشور درباره جزئیات تیم تروریستی کشف شده در ۶ استان کشور در ایام دهه اول محرم، توضیح داد: دستگاه‌های امنیتی جزئیات آن را به زودی در اختیار مردم و رسانه‌ها قرار می‌دهند.

وحیدی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای برقراری امنیت با قدرت حضور دارند، اضافه کرد: دشمنان برنامه‌ریزی زیادی برای دهه محرم کرده بودند که با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی با آنها مقابله شد.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات وزارت کشور برای تسهیل زیارت اربعین، گفت: از مرزهای شلمچه و مهران بازدید شد و دولت عراق با نگاه مثبت دنبال حل و فصل مشکلات است.

وزیر کشور همچنین از توافق با عراق برای افزایش سایه‌بان‌ها و آب خنک و نیز اعزام بالگرد به عراق برای انتقال زائران بیمار خبر داد و گفت: در این بازدید بر توسعه دروازه‌های ورودی در مرزها و بر صدور گذرنامه‌های جدید تأکید شد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص معاون سیاسی وزیر کشور، دولت به دنبال حداکثر تفاهم با مجلس است تا در چارچوب حداکثر تفاهم با قوت حرکت کنیم زیرا نمی‌خواهیم هماهنگی بین قوا خدشه‌ای وارد شود./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها