«فردا» گزارش می‌دهد

شلیک جرج سوروس به آشیانه جمهوریخواهان / در تگزاس چه خبر است؟!

کد خبر: 1236632

مدارک جدید نشان می‌دهد که جورج سوروس یک نهاد مرموز را که در تلاش است دموکرات‌های بیشتری در تگزاس انتخاب شوند تقریبا به‌تنهایی تامین مالی کرده است.

شلیک جرج سوروس به آشیانه جمهوریخواهان  / در تگزاس چه خبر است؟!

گروه بین‌الملل فردا - این روزها، رقابت دموکراتها و جمهوریخواهان با هدف تسخیر کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 شدیدتر شده است. در این معادله، نمی توان نقش افراد پشت پرده و جریانات قدرت و ثروت در آمریکا را نادیده انگاشت. یکی از این افراد جرج سوروس می باشد! فردی که بر روی فرمولهای براندازی نرم در کشورهای دیگر کار می کند و جنگ شناختی علیه افکار عمومی کشورهای مخالف آمریکا را با حمایت نهادهای صهیونیستی پیش می برد. 

همین مسئله سبب شده است تا جرج سوروس تمایل خاصی نسبت به پیروزی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته باشد. جمهوریخواهان با استناد به برخی روشهای سخت و آشکار، معمولا پیش نیازها و مطالبات سوروس و بنیاد وی را برآورده نمی سازند!مدارک جدید نشان می‌دهد که جورج سوروس یک نهاد مرموز را که در تلاش است دموکرات‌های بیشتری در تگزاس انتخاب شوند تقریبا به‌تنهایی تامین مالی کرده است.به گزارش فاکس نیوز دیجیتال، بر اساس پرونده‌های کمیسیون انتخاباتی فدرال اخیرا  منتشر شد، موسسه «دموکراسی پک ۲» جورج سوروس در نیمه اول سال ۷۵۰ هزار دلار در اختیار موسسه «تگزاس مجوریتی پک» گذاشته است. پرونده‌های تگزاس مجوریتی پک نشان می‌دهد که این گروه در این مدت ۷۵۲ هزار و ۴۰ دلار پول جمع کرده است، این یعنی سوروس تقریبا تمام بودجه این گروه را تامین کرده است.  

فعالیت‌های تگزاس مجوریتی پک، که در دسامبر ۲۰۲۲ ثبت شده، نامشخص و مبهم است و در اینترنت هیچ اطلاعاتی در مورد این گروه در دسترس نیست.به نوشته فاکس نیوز دیجیتال، اما این گروه در نظر دارد برای دست‌کم سه نیرو استخدام کند، از جمله مدیریت کمک‌های مالی، مدیریت برنامه سن‌آنتونیو و مدیریت برنامه دالاس فورت ورث.این آگهی‌های استخدام ماهیت این گروه را اندکی روشن می‌کند، و حاکی از آن است که برای تقویت دموکرات‌ها و تضعیف پایگاه‌های جمهوری‌خواهان در تگزاس فعالیت خواهد کرد.

در آگهی این گروه آمده است تگزاس مجوریتی پک موسسه پژوهشی است که در نظر دارد پایگاهی دائمی برای دموکرات‌ها در مناطق کلیدی تگزاس ایجاد کند و تگزاس را «آبی» کند (آبی رنگ حزب دموکرات است).

این گروه در ادامه افزوده است با سرمایه‌گذاری در بخش جذب رای‌دهندگان، تلاش می‌کند فعالیتش را به سطح موردنیاز برای پیروزی در تگزاس برساند.فاکس نیوز دیجیتال در ادامه می‌نویسد دقیقا مشخص نیست عملکرد این گروه به چه صورت خواهد بود و چه کسانی با آن همکاری خواهند کرد. گزارش مالی وسط سال این گروه نشان می‌دهد که در فاصله ژانویه تا ژوئن ۶۰۰ هزار دلار هزینه کرده که مبالغ قابل‌توجهی صرف مشاوران جناح چپ، سفر، و خدمات آبونمان شده است.

این گروه همچنین یک شاخه غیرانتفاعی به نام تگزاس مجوریتی دارد که بر اساس مدارک موجود، یک روز قبل از تگزاس مجوریتی پک ثبت شده است. تگزاس مجوریتی پک در سال جاری ۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار به تگزاس مجوریتی کمک خیریه کرده است.تگزاس مجوریتی پک به سوال فاکس نیوز دیجیتال در مورد مبالغ اهدایی سوروس و علت فعالیت پنهان و غیرعلنی‌‌اش پاسخ نداده است.

واقعیت ماجرا این است که ایالت تگزاس دومین ایالت آمریکا( به لحاظ ارزش آرای الکترال)می باشد.این ایالات، دارای 38 رای الکترال می باشد که به صورت سنتی در طول انتخاباتهای ریاست جمهوری سالها و دهه های اخیر به جمهوریخواهان تعلق دارد. همین موضوع سبب شده است تا تگزاس به آشیانه جمهوریخواهان در آمریکا تبدیل شود. اما طی سالهای اخیر تحرکاتی رخ داده است تا پایگاه جمهوریخواهان در تگزاس تضعیف شود. درجریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نیز شاهد افزایش آرای دموکراتها نسبت به ادوار گذشته بوده ایم.سوال اصلی اینجاست که آیا سوروس می تواند به هدف خاص خود مبنی بر شکست جمهوریخواهان در تگزاس در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 دست پیداکند؟! 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها