سؤال نماینده شازند از وزیر دادگستری در دستور کار مجلس

کد خبر: 1236774

سؤال نماینده مردم شازند از وزیر دادگستری در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و قرار است در هفته پیش رو در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

سؤال نماینده شازند از وزیر دادگستری در دستور کار مجلس

جلسات صحن علنی مجلس شورای اسلامی در هفته پیش رو، روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه تشکیل خواهد شد و بررسی برخی طرح‌ها و لوایح و سؤال محمود احمدی بیغش نماینده شازند از امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد.

در این هفته قرار است لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی در دوغارون، سرخس و استان مازندران بررسی شود؛ همچنین لایحه یک‌فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب و طرح تأمین مالی و جهش تولید از طریق اصلاح قوانین در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

بررسی لایحه یک‌فوریتی پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار، طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت، طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثرحوادث ناشی از وسایل نقلیه از دیگر موارد در دستور کار نمایندگان در جلسات علنی این هفته مجلس است.

نمایندگان مجلس قرار است لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در زمینه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه را بررسی کنند.

همچنین طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور، طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، لایحه یک‌فوریتی نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی به عنوان دستور جلسات هفته پیش‌ روی مجلس پیش‌بینی شده است.

طرح تأسیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، طرح یک‌فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و وظایف انتخابات شوراهای اسلامی کشور و طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش از دیگر طرح‌های در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

بررسی طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی، طرح اصلاح ماده (۱۰۰) قانون شهرداری‌ها، لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسالمی ایران، طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی، طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت و لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان نیز در دستور کار نمایندگان در جلسات علنی این هفته مجلس قرار دارد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها