در دیدار امیرآبادی و وزیر امور اقتصادی دولت پاکستان‌ تاکید شد؛

لزوم راه اندازی بازارچه های مرزی ایران و پاکستان

کد خبر: 1236789

در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با ایاز صادق وزیر امور اقتصادی دولت پاکستان‌ در خصوص گسترش روابط بانکی، تسهیل تهاتر و گسترش روابط اتاق‌های بازرگانی دو کشور، تکمیل و ساخت خط لوله گاز و راه‌اندازی و تقویت بازارچه‌های مرزی و ... بحث و تبادل نظر شد.

لزوم راه اندازی بازارچه های مرزی ایران و پاکستان

احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با ایاز صادق رئیس سابق مجلس ملی پاکستان و وزیر فعلی امور اقتصادی دولت پاکستان‌ در کاخ نخست وزیری پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص گسترش روابط بانکی، تسهیل تهاتر و گسترش روابط اتاق‌های بازرگانی دو کشور، تکمیل و ساخت خط لوله گاز و راه‌اندازی و تقویت بازارچه‌های مرزی و ... بحث و تبادل نظر کردند.

 امیرآبادی‌ فراهانی و ایاز صادق در این نشست بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه تهران- اسلام‌آباد و همکاری نزدیک برای افزایش حجم تجارت دوجانبه و گسترش صلح در منطقه تاکید کردند.

 براساس این گزارش؛ امیرآبادی‌فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان شب گذشته همراه با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به منظور انجام دیدارهای رسمی در خصوص مسائل سیاسی و اقتصادی به پاکستان سفر کرده است.

همچنین، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در جریان این سفر، دیدارهایی با دکتر نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران و وزیر بازرگانی دولت پاکستان، سنجرانی رئیس مجلس سنای پاکستان و دکتر راجا پرویز شریف رئیس مجلس ملی پاکستان دارد./

خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها