بیاتی: پیش‌ثبت‌نام به نفع داوطلبان انتخابات مجلس است

کد خبر: 1236833

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: بر اساس مصوبه مجلس از ۱۶ تا ۲۲ مرداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

بیاتی: پیش‌ثبت‌نام به نفع داوطلبان انتخابات مجلس است

ولی الله بیاتی با اشاره به زمان آغاز پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: پیش ثبت نام داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس به نفع کاندیداهاست چراکه با این مصوبه مجلس، کاندیداها در زمان مشخصی مدارک خود را ارائه می کنند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی در ادامه اظهار کرد: بعد از پیش ثبت‌نام، دستگاه‌های مربوطه شرایط اولیه داوطلبان را در زمان معین بررسی کرده و نتیجه آن را به داوطلب اعلام می کنند به عنوان مثال اعلام می کنند که مدرک تحصیلی فرد دارای مشکل است یا فرد دارای سابقه کیفری است و نمی تواند ثبت نام اصلی را انجام دهد.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس قانون قبلی داوطلبان در یک مقطعی ثبت نام می‌کردند و در یک فرآیند کوتاه صلاحیت آنها بررسی و نتیجه تایید یا رد صلاحیت به آنها اعلام می‌شد  و اگر اعلام می‌شد فردی رد صلاحیت شده است، یک مهری بر پیشانی این نامزد می‌خورد و در جامعه برای فرد جلوه بدی ایجاد می‌شد اما اکنون بعد از پیش ثبت نام، شرایط اولیه داوطلبان بررسی می‌شود  و در صورت نداشتن شرایط دیگر نمی‌تواند ثبت نام اصلی را انجام دهند و شورای نگهبان نیز فرصت کافی برای بررسی صلاحیت داوطلبانی که ثبت نام اصلی انجام داده اند، را دارد.

بیاتی تاکید کرد: یکی از شروطی که برای دواطلبان انتخابات ذکر شده است داشتن ۵ سال سابقه اجرایی است، فردی که می‌خواهد نماینده شود باید از حداقل ها مطلع باشد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها