رئیس مجلس خبر داد؛

برگزاری نشستی با حضور مسئولان بورس در هفته آینده

کد خبر: 1237290

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست علنی امروز تأکید کرد که شرایط کنونی بازار سرمایه به شدت بر منافع ذینفعان اثر منفی گذاشته است، که در این رابطه قالیباف رئیس مجلس از برگزاری نشستی با حضور مسئولان بورس در هفته آینده برای ساماندهی مشکلات خبر داد.

برگزاری نشستی با حضور مسئولان بورس در هفته آینده

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 16 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به مشکلات پیرامون بازار سرمایه، گفت: اگرچه قوانینی امروز در راستای بهبود عملکرد سرمایه وضع می شوند به دلیل عدم رعایت بخشی از همان قوانین که نمونه های آن را در سنوات گذشته داشته ایم، شرایط خاصی در بازار سرمایه ایجاد شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خطاب به رئیس مجلس افزود: همچنین در رابطه با خوراک پتروشیمی ها نامه ای خدمت جنابعالی نوشتیم و مقرر شد؛ شما این نامه را به هیات تطبیق ارجاع دهید تا این مهم تعیین تکلیف شود بنابراین موضوع صادرات شرکت های صادراتی و عوارضی که برای آن ها در نظر گرفته شده است و مجموع نرخ تسعیر خوراک های پالایشگاهی که یک الی دو ماه قبل صورت گرفته، همگی نشان می دهد شرایط ایجاد شده در بازار سرمایه به شدت بر منافع ذینفعان اثر منفی گذاشته است.

وی در ادامه توضیح داد: ذینفعان در این موضوع شامل 50 میلیون عضو سهام عدالت و میلیون ها نفر عضو صندوق های بازنشستگی لشگری، کشوری و نیروهای مسلح می شوند لذا از شما به عنوان رئیس مجلس درخواست دارم هفته آینده نشستی تخصصی برگزار شود تا مجموعه عوامل مرتبط با حوزه بازار سرمایه مورد بررسی قرار گیرد و شرکت ها و انجمن های تخصصی نیز حضور داشته باشند تا آنچه که امروز متاسفانه به دلیل عدم رعایت دولت موجب ایجاد این شرایط در بازار سرمایه شده، تعیین تکلیف شود. بنابراین نسبت به عدم رعایت قوانین و مقررات در بازار سرمایه کشور که به شدت دچار چالش شده تذکر می دهم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه راهکارهایی برای حل چالش های پیرامون بازار سرمایه وجود دارد، گفت: راهکارهایی مانند اینکه دولت هزینه ای را که قصد داشته بابت افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها به عنوان منابع دریافت کند بیش از 10 برابر این هزینه را برای خود دولت ایجاد کرده است لذا خواهشمندم اجازه دهید این نشست تخصصی در اسرع وقت برگزار شود چرا که جنابعالی همیشه حامی بازار سرمایه بوده اید.

پورابراهیمی همچنین با اشاره به گلایه نمایندگان نسبت به برگزاری نمایشگاه بازار سرمایه در مسیر رفت و آمد آن ها در مجلس، مطرح کرد: از آنجا که این نمایشگاه موجبات آزار و اذیت همکاران را فراهم کرده درخواست تعیین تکلیف آن را دارم، این در حالی است که نمایندگان گلایه ای دارند مبنی بر اینکه هنوز مشکلات بازار سرمایه حل نشده اما برای آن نمایشگاه برپا کرده اند ضمن آنکه امروز اگرچه قوانین در مجلس در رابطه با بازار سرمایه تصویب شده اما این قوانین یا توسط دولت اجرا نشده یا اجرای آن متفاوت بوده است بنابراین درخواست تشکیل جلسه ای در این رابطه دارم که امیدوارم مورد موافقت قرار گیرد.

در ادامه دکتر محمدباقر قالیباف  با اشاره به موضوعات مطرح شده گفت: روز گذشته جلسه‌ای با آقای پورابراهیمی برگزار و در این رابطه صحبت شد و حتماً هفته آینده نشستی را با حضور مسئولان بورس برگزار خواهیم کرد تا این مشکل ساماندهی شود و این اتفاق نیفتد.

وی ادامه داد: البته ایرادی در مصوبه [نرخ خوراک پتروشیمی] وجود داشت که آن را در هیأت تطبیق اصلاح کردیم./خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها