مصدق: برای برخورد با بدحجابی ۹ قانون داریم

کد خبر: 1237361

معاون اول قوه قضائیه گفت: از سال ۱۳۶۴ به بعد ۹ قانون در رابطه با بدحجابی و قوانین بسیاری نیز در وزارتخانه‌ها وجود دارد که همه خاک می‌‌خورند؛ امروز که میخواهیم قانون را بروز رسانی کنیم نباید اصلاً منتظر آن قانونی باشیم که در مجلس در حال تدوین است.

مصدق: برای برخورد با بدحجابی ۹ قانون داریم

آیین تودیع و معارفه رؤسای کل دادگستری استان زنجان با حضور حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

در این مراسم از زحمات حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی تقدیر و حجت الاسلام علی فرجی بر حق به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان زنجان معرفی شد. هفته گذشته حجت‌الاسلام صادقی نیارکی به عنوان رئیس کل دادگستری استان گیلان منصوب شد.

حجت‌الاسلام علی فرجی برحق از قضات برجسته آذربایجان شرقی بوده و ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان شرقی در کارنامه کاری وی دیده می‌شود. دی ماه سال 96 هم وی به عنوان قاضی نمونه استان انتخاب شده بود و مورد تقدیر حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حجت الاسلام محمد موحدی‌آزاد دادستان وقت انتظامی قضات قرار گرفته بود.

حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در این برنامه اظهار داشت: دشمن می‌خواهد مردم را به دو گروه باحجاب و بی حجاب تقسیم کند در حالی که مردم ایران همه متدین و ایثارگر هستند و به کشورشان و دینشان علاقه دارند؛ همه مردمان خودمان هستند و همین مردم درجنگ با اتحاد خودشان در مقابل دشمن دفاع کردند؛ این دختر و پسرهای جوان فرزندان خودمان هستند و نباید اجازه بدهیم دشمن با نفوذ خود بخواهد جامعه را دو قطبی کند.

وی با بیان اینکه باید حواسمان باشد که مبادا در زمین دشمن بازی کنیم، عنوان کرد: دشمن هر روز بهانه‌ای برای حجاب درست می‌کند که یکی از آنها موضوع برخورد با بی‌حجابی است و همه در خصوص موضوع حجاب در طول چهل و اندی سال کوتاهی کردیم.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: از سال 1364 به بعد 9 قانون در رابطه با بدحجابی و قوانین بسیاری نیز در وزارتخانه‌ها وجود دارد که همه خاک می‌‌خورند؛ امروز که می‌خواهیم قانون را بروز رسانی کنیم نباید اصلاً منتظر آن قانونی باشیم که در مجلس در حال تدوین است چون ما همین الان قانون داریم.

وی در ادامه به مشکل معیشتی کارکنان قوه قضائیه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: برخی‌ها خیال می‌کنند که از مشکلات معیشتی کارکنان قوه قضائیه خبر نداریم ولی اینطور نیست و از تمام مکشلات مالی و معیشتی آنان با خبریم.

مصدق اضافه کرد: هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره، ریاست قوه به موضوع رفع مشکلات معیشتی و رفاهی کارکنان ورود نکرده است و در حال رفع کردن مشکلات هستیم. یکی از این مشکلات، مشکل مسکن کارکنان است که کارهای مهمی در راستای حل مشکلات مسکن در حال انجام است.

وی با تقدیر از زحمات پنج ساله حجت‌الاسلام نیارکی در ریاست کل دادگستری زنجان گفت: اقدامات بسیار خوبی در زمان وی در زنجان رخ داد که بنده به نوبه خود از آقای نیارکی تشکر می‌کنم و امیدوارم در سمت جدیدشان در استان گیلان موفق باشند.

مصدق در ادامه، رئیس جدید دادگستری زنجان را فرد متدین و مدیر لایق توصیف کرد و گفت: آقای فرجی برحق رزمنده دوران دفاع مقدس، جانباز و ایثارگر هستند. یک ویژگی بی نظیری که وی دارد این است که 25 سال به عنوان ریاست قضایی نیروهای مسلح دو استان بودند که 22 سال آن در استان آذربایجان شرقی و سه سال آن در استان اردبیل بود. کمتر مدیری در کشور وجود دارد که 22 سال در یک سمت باقی بماند و وی علاوه بر این دادستان ویژه روحانیت شمالغرب کشور نیز بود.

وی اضافه کرد: از آقای فرجی انتظار داریم با همفکری قضات و مجموعه اداری دادگستری، همکاری با استاندار، شورای تأمین، فرماندهان نظامی و انتظامی، دادگستری استان زنجان را بیش از پیش به سمت پیشرفت هدایت کند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها