محسنی‌اژه‌ای: قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد

کد خبر: 1237390

رییس قوه قضاییه گفت: قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌شود.

محسنی‌اژه‌ای: قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد

رییس قوه قضاییه گفت: قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌شود.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار قضات و کارکنان قضایی استان فارس با اشاره به حجم بالای کار در دستگاه قضایی، اظهار کرد: حجم کار و سختی کار در دستگاه قضایی بالاست و کمبودها زیاد است، اما باید توجه کنیم که مبادا این سختی‌ها در انگیزه خدمت‌رسانی و اخلاص ما تأثیر بگذارد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: دشمنان طی بیش از ۴ دهه بعد از انقلاب، هر ترفند و خباثتی را به کار بستند تا نظام ما پا نگیرد و پیشرفت نکند اما ناکام ماندند. امروز دشمنان اگر می‌توانستند علیه کشور ما اقدام نظامی کنند، درنگ نمی‌کردند اما بواسطه اقتدار ایران اسلامی از پیشبرد این حربه عاجزند.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: هیچکس نمی‌تواند در مقابل اعمال شجاعت قاضی در چارچوب قانون و عدل بایستد؛ قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد؛ چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌شود.

محسنی اژه‌ای بیان داشت: در بسیاری از موارد در تدوین لوایح قضایی با اعمال سازوکارهایی از قضات شاغل و حتی قضات بازنشسته نظرخواهی صورت می‌گیرد.

پیش از سخنان رییس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس طی سخنانی اظهار کرد: در راستای تحقق رشد تولید در کشور، با کمک مجموعه قضایی استان فارس، ۶۷ شرکت در سال گذشته و ۲۲ شرکت در ۴ ماه و نیم سپری‌شده از سال جاری احیا شدند.

در این دیدار، نمایندگان قضات، کارکنان اداری، کارکنان شوراهای حل اختلاف و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه، به بیان مطالب و نقطه نظرات خود پرداختند.

کیفیت خدمت رسانی به مردم افزایش یابد/ اجرای برنامه‌ها تحول محور

رئیس قوه قضائیه گفت: اجرای برنامه‌ها تحول محور می‌تواند کیفیت خدمت رسانی به مراجه کنندگان دستگاه های اجرایی را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با نخبگان جامعه پزشکی استان فارس بیان کرد: جامعه پزشکی و کادر درمان یکی از مشاغل مهم در جامعه و دارای جایگاه ویژه‌ای در میان تمام آحاد مردم است.

وی اضافه کرد: موضوع صیانت از جامعه کادر درمان در جامعه مسئله‌ای است که باید مورد تاکید تمامی مدیران جامعه باشد و دستگاه قضائی نیز در تلاش است تا شرایط صیانت از جامعه پزشکی کشور را فراهم کند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تاکید کرد: دستگاه قضائی و مجموعه بهداشت و درمان در جامعه دارای اهداف مشترکی هستند از این رو می‌توان با همکاری یکدیگر زمینه توسعه ساختارهای اجتماعی را فراهم کرد.

او اضافه کرد: شاید فردی در مجموعه بهداشت و درمان کشور مرتکب خطایی شود اما نباید این خطا را به تمام جامعه پزشکان جامعه بسط داد از این رو باید ساز و کار مناسبی برای صیانت از این مجموعه ایجاد شود تا در صورت بروز مشکل بتوان در کوتاه‌ترین زمان مشکل را برطرف کرد.

به گفته این مقام مسئول نحوه رسیدگی به مراجعان در دو نهاد قوه قضائیه و وزارت بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت است از این رو باید با اجرایی نمودن برنامه‌های تحولی شاهد افزایش کیفیت خدمت رسانی به مردم بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها