امیرعبداللهیان: از افزایش تعاملات با اصحاب رسانه با فرش قرمز استقبال می‌کنیم

کد خبر: 1237525

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: وزارت امور خارجه از افزایش تعاملات با اصحاب رسانه و خبرنگاران با فرش قرمز استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان: از افزایش تعاملات با اصحاب رسانه با فرش قرمز استقبال می‌کنیم

حسین امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز خبرنگار در مطلبی نوشت: «همواره در تعاملاتم با تلاش‌گران و اصحاب رسانه (به ویژه‌ خبرنگاران محترم) از واژه‌ی همکار استفاده می‌کنم؛ زیرا معتقدم دغدغه‌ای به نام منافع ملی و امنیت ملی نقطه‌ی اتصال اصلی رسالت خبرنگاران و دیپلمات‌ها می‌باشد.

وقتی در جریان حمله به سرکنسولگری کشورمان در مزارشریف، خون پاک ۸ دیپلمات شهید و شهید محمود صارمی، خبرنگار ایرنا با یکدیگر عجین شد، ارتباط واژه "همکار" میان خبرنگاران و دیپلمات‌ها جلوه‌ی حقیقی‌تری به خود گرفت.

هرزمان که مذاکرات یا نشستی دیپلماتیک در جریان است، خبرنگاران پابه‌پای دیپلمات‌ها و البته با تحمل سختی‌های بیشتر هم‌قدم می‌شوند تا تلاش‌ها برای احقاق حقوق یک کشور و زنده نگه داشتن آرمان‌ها به فرجام رسد.

در روزگارانی که دشمنان کینه‌توز از کوچک‌ترین فرصتی برای ایراد ضربه و عقده‌گشایی علیه ایران عزیزمان غافل نمی‌شوند، لزوم تقویت جایگاه رسانه‌ها یک امر ضروری و با فوریت است. بر همین اساس در ادوار مسئولیت‌هایی که از گذشته تا به امروز داشتم، همواره بر جایگاه والای ارزش کار خبرنگاران و اصحاب رسانه تأکید کردم و در حدود اختیاراتم زمینه‌ را برای ایفای نقش موثرترشان فراهم ساختم.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهدای دیپلمات و خبرنگار، روز خبرنگار را به همه‌ی همکارانم در اصحاب رسانه تبریک عرض می‌کنم و مایلم تأکید کنم وزارت امور خارجه از افزایش تعاملات با اصحاب رسانه و خبرنگاران با فرش قرمز استقبال می‌کند.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها