وزیر صمت: صنایع به کمک تولید برق کشور می‌آیند

کد خبر: 1237990

وزیر صمت با بیان اینکه صنایع به کمک تولید برق کشور می‌آیند، گفت: ساخت نیروگاه‌ها با تجهیزات بومی مهمترین رویداد در صنعت برق کشور به حساب می‌آید.

وزیر صمت: صنایع به کمک تولید برق کشور می‌آیند

وزیر صمت با بیان اینکه صنایع به کمک تولید برق کشور می‌آیند، گفت: ساخت نیروگاه‌ها با تجهیزات بومی مهمترین رویداد در صنعت برق کشور به حساب می‌آید.

عباس علی آبادی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی نیروگاه خورشیدی باکری سمنان ضمن بیان اینکه صنایع به کمک تولید برق کشور می‌آیند تاکید کرد: امروز شاهد افتتاح یکی از همین طرح‌ها در سمنان به نام نیروگاه خورشیدی ده مگاواتی شهید باکری بودیم.

وی با بیان اینکه ساخت نیروگاه‌ها مهمترین رویداد در صنعت برق کشور به شمار می‌آید، افزود: تجهیزات تمام ایرانی در ساخت نیروگاه‌ها به کار می‌رود که خود نشان گر اهمیت و البته جایگاه صنایع کشورمان است.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه برای رسیدن به وضعیت پایداری برق، نیازمند افزایش ظرفیت‌های نیروگاهی به خصوص خورشیدی هستیم، گفت: برنامه‌ریزی برای افزایش ۱۰ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور صورت گرفته است.

علی آبادی با بیان اینکه برای نیل به این هدف نیازمند پنج میلیارد یورو سرمایه گذاری در کشورمان هستیم، ابراز کرد: به زودی نیروگاه‌های برق فولاد مبارکه و نیروگاه آلومینیوم المهدی وارد مدار شبکه سراسری برق می‌شود.

وی افزود: این نیروگاه‌ها به ما کمک خواهد کرد تا ناترازی‌های شبکه برق کاهش یابد.

تولید خودروهای برقی در برنامه دولت است

وزیر صمت با تاکید بر اینکه برای بهبود وضعیت خودروها تلاش می شود، گفت: تولید خودروهای برقی در برنامه وزارت صمت پیرامون صنعت خودرو است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس علی آبادی بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان به میزبانی دفتر ایشان در سمنان ضمن بیان اینکه تولید خودروهای برقی در برنامه وزارت صمت پیرامون صنعت خودرو است، ابراز داشت: خودروهای برقی می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی به بهبود وضعیت هوای کلان شهرها کمک کند.

وی ضمن بیان اینکه تولید خودروهای برقی در کنار توجه به افزایش ظرفیت تولید خودرو در دستور کار است، افزود: در این اقدام همه جوانب در نظر گرفته خواهد شد تا صنعت تولید خودرو به لحاظ کیفی ارتقا یابد.

وزیر صمت بابیان اینکه استان سمنان از ظرفیت‌های خوبی برای رشد تولید صنایع برخوردار است، ابراز داشت: وجود این مزیت‌ها سمنان را به یکی از استان‌های مهم صنعتی تبدیل کرده است.

علی آبادی ضمن بیان اینکه بحران آب در اکثر استان‌ها از جمله سمنان وجود دارد، تصریح کرد: در این بین سهم صنایع استان از آب مصرفی تنها سه درصد است.

وی ضمن بیان اینکه سهم صنایع استان سمنان از آب مصرفی باید افزایش یابد، افزود: هم اکنون این سهم بسیار اندک است که افزایش آن باید در دست اقدام قرار گیرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها