پورمحمدی: شارکت پایین در انتخابات مجلس به ضرر همه است

کد خبر: 1238517

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: مشارکت پایین در انتخابات مجلس به ضرر همه است و کسی از پایین بودن مشارکت سود نخواهد برد. همه باید سعی کنند که مشارکت بالا رود و اگر مشارکت بالا رود همه برنده هستند.

 پورمحمدی: شارکت پایین در انتخابات مجلس به ضرر همه است

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: مشارکت پایین در انتخابات مجلس به ضرر همه است و کسی از پایین بودن مشارکت سود نخواهد برد. همه باید سعی کنند که مشارکت بالا رود و اگر مشارکت بالا رود همه برنده هستند.

مصطفی پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، شامگاه روز یکشنبه در برنامه تلویزیونی صف اول، اظهار داشت: آمار ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به 50 هزار نفر رسید که این یک اقدام قابل ستایش است و باید رسانه ها این دستاورد مشارکت در انتخابات را حفظ کنند. صداوسیما به فکر این نباشد که چه کسی یا جریانی برنده انتخابات است و این رسانه باید بی طرفانه عمل کند و باید مشارکت مهمترین هدف این رسانه باشد و نباید برد و باخت فرد یا جریانی برای آن مهم باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: رهبر انقلاب در دیداری بیان داشتند کشور نیازمند اقتدار ملی است و این اقتدار هم می تواند دافع خطر دشمن باشد و هم می تواند باعث حل مشکلات کشور شود. این اقتدار ملی مبتنی بر انسجام ملی است.

پورمحمدی تفرقه را یک سم مهلک اجتماعی عنوان کرد و گفت: تفرقه باعث از بین رفتن نشاط و شور اجتماعی می شود. باید از دعواها و اختلافات دوری کنیم و نباید افراد را با زدن برچسب‌ از خود دور کنیم. انسجام ملی باید تقویت شود.

وی ادامه داد: انتخابات باید سالم باشد و نباید اجازه اجازه حمایت های ویژه و  به مخاطره افتادن سلامت انتخابات را بدهیم. در بحث امنیت هم، انتخابات باید طوری برگزار شود تا مردم با خیال خاطر در انتخابات شرکت کنند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: در بحث رقابت باید دست از رقابت ساختگی برداریم. رقابت التماسی اصلا درست نیست و اثر خود را از دست می دهد. رقابت باید به شکل درست باشد و اگر این رقابت درست صورت گیرد منجر به مشارکت زیاد خواهد شد.

پورمحمدی با اشاره به حادثه تروریستی امشب در حرم شاهچراغ، بیان داشت: دشمنان این کشور و ملت در کمین نشستند و مانند جنگ احزاب دست در دست هم داده‌اند تا به ملت ایران ضربه بزنند. آنها درصدد هستند تا اتحاد مردم را از بین ببرند و مردم را تکه تکه کنند. نباید فریب دشمنان بزک شده را خورد.

وی گفت: مشارکت پایین در انتخابات به ضرر همه است و کسی از پایین بودن مشارکت سود نخواهد برد. همه باید سعی کنند که مشارکت بالا رود و اگر مشارکت بالا رود همه برنده انتخابات خواهند بود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز مجلس شورای اسلامی را رکن اساسی مدیریت کشور دانست و افزود: اگر امروز در کشور مشکل وجود دارد بخشی از این مشکل از جانب مجلس است و اینجاست که می فهمیم مجلس در تراز نیست. مثلاً در قانون انتخابات آمدیم برای اینکه یک مشکل را حل کنیم، مثلاً زمان ثبت‌نام انتخابات را افزایش دادیم تا دستگاه ها مجالی برای بررسی پیدا کنند اما با وجود این، تعداد ثبت نام کنندگان زیاد شده است که باری بر روی شانه شورای نگهبان و وزارت کشور ایجاد می کند. در بررسی‌ ها شاید خیلی از افراد واجد شرایط نباشند آن وقت دشمنان اعلام می کنند که جمهوری اسلامی خیلی از افراد را رد صلاحیت کرد. یعنی آمدیم یک بخش را درست کنیم، بخش دیگری را خراب کردیم.

پورمحمدی افزود: قانون انتخابات باید به شکل اساسی اصلاح شده و قوانین آن منقح باشد. بنده در سال 87 به رهبری نامه نوشتم و اشکالات قانون انتخابات را لیست کردم و ایشان تایید کردند و به مجمع تشخیص ارجاع دادند و تا سال 95 زمان برد تا سیاست های کلی نظام درباره انتخابات تبیین شود. بعد از آن در پیچ و خم مجالس گیر کرد تا امروز به این قانون فعلی رسیده ایم. نباید اجازه بالا و پایین کردن قانون انتخابات را بدهیم.

وی تاکید کرد: نصاب مشارکت در این چهل سال در کشور همیشه بالا بوده و مردم سالاری در ایران نهادینه شده و حالا هم می بینیم که نزدیک به 50 هزار نفر ثبت نام کردند.این بدان معناست که این افراد امید به آینده دارند. این نشان دهنده مردم سالاری در کشور است و اگر عیبی دارد باید این عیب را برطرف کنیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها