پیام امیر عبداللهیان به سیدحسن نصرالله و وزیر خارجه لبنان

کد خبر: 1238556

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام های جداگانه ای به «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان و «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه این کشور عربی و اسلامی، فرارسیدن هفدهمین سالگرد پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه را تبریک گفت .

پیام امیر عبداللهیان به سیدحسن نصرالله و وزیر خارجه لبنان

در متن پیام امیر عبداللهیان به سید حسن نصرالله آمده است :

« بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدحسن نصرالله

دبیرکل محترم حزب الله لبنان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

فرارسیدن هفدهمین سالگرد پیروزی در جنگ 33 روزه را به جنابعالی ، هم رزمان و ملت مقاوم لبنان تبریک و تهنیت می‌گویم.

شکست مفتضحانه رژیم صهیونستی در جنگ 33 روزه به دست رزمندگان و فرزندان رشید لبنان از دستاوردهای درخشان و ثمرات مقاومت اسلامی است که نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ضد اشغالگری به حساب می آید .

جمهوری اسلامی ایران ، همواره در کنار حزب الله و مقاومت بوده وبا توجه به اصل حمایت از محور مقاومت ، از هیچ تلاشی برای کمک به تعالی ، موفقیت واقتدار محور مقاومت تا رفع کامل اشغالگری و نابودی صهیونیسم دریغ نخواهد کرد.

از خداوند متعال مسالت دارم درجات ارواح پاک همه شهدای معزز حزب الله را متعالی و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آنان صبر و اجر فراوان عطا فرماید و سلامتی و مزید توفیقات و عزت و سربلندی جنابعالی و مردم لبنان را آرزو می نمایم .»

به گزارش ایسنا متن پیام حسین امیر عبداللهیان به وزیر امور خارجه لبنان نیز به شرح زیر داشت

« جناب آقای عبدالله بوحبیب

وزیر محترم خارجه و مهاجرین جمهوری لبنان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سالروز پیروزی غرور آفرین مردم شجاع و مقاوم لبنان در جنگ 33 روزه سال 2006 علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی را به جنابعالی تبریک می‌گویم.

بدون شک این پیروزی بزرگ که با تمسک به مثلث مردم، ارتش و مقاومت و با درایت رهبران فهیم لبنان واتحاد و انسجام ملی همه طوایف و جریان‌های سیاسی بدست آمد ، باعث عزت و اقتدار کشور مقاوم لبنان در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا و  زروگویی‌های رژیم صهیونیستی گردید.

توفیقات جنابعالی ، سربلندی و موفقیت دولت و ملت بزرگ لبنان را از خداوند منان مسئلت می نمایم.»

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها