هجوم مدعیان اصلاحات برای ثبت‌نام در انتخابات

کد خبر: 1238566

اخبار منتشرشده از پیش‌ثبت‌نام شخصیت‌های مشهور جریان مدعی اصلاحات حکایت دارد. از نمایندگان مجلس دهم تا وزرای دولت روحانی. روز گذشته و در آخرین روز پیش‌ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات از نام‌نویسی حدود 49 هزار متقاضی برای کاندیداتوری مجلس دوازدهم خبر داد.

هجوم مدعیان اصلاحات برای ثبت‌نام در انتخابات

به گفته اسلامی فقط در روز یکشنبه ۱۳۲۳۴ نفر مدارک خود را در سامانه پیش‌ثبت‌نام بارگذاری کردند که تعداد متقاضیان برای کاندیداتوری را به

۴۸۸۴۷ نفر می‌رساند.

روز 19 مرداد 1402، کیهان گزارشی با عنوان «بازی تکراری مدعیان اصلاحات‌، ثبت‌نام پنهان و هیاهو علیه انتخابات » منتشر کرد که در آن بیان شده بود شخصیت‌های وابسته به طیف موسوم به اصلاح‌طلب، علی‌رغم اظهار بی‌میلی به حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ارسال سیگنال ناامیدی از انتخابات به جامعه، اقدام به پیش‌ثبت‌نام برای کارزار سیاسی اسفندماه نموده‌اند.

بیان این موضوع با نظر به پیشینه عملکرد اصلاح‌طلبان و تحلیل راهبرد رسانه‌ای آنها طی ماه‌های گذشته صورت گرفت که البته پس از انتشار با هجمه‌هایی از سوی برخی رسانه‌های این جریان مواجه شد. اما روز گذشته اخباری منتشر شد که در تایید گزارش کیهان بود. کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده اصلاح‌طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی روز گذشته در گفت‌وگو با فارس با ‌اشاره به مشارکت پرشور داوطلبان برای پیش‌ثبت‌نام انتخابات مجلس دوازدهم گفت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب در ابتدای سال که چهار راهبرد مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را بیان کردند، خیل عظیمی از دوستداران ایران اسلامی در پیش‌ثبت‌نام انتخابات سال جاری شرکت کردند. وی افزود: بنده و همفکرانم برای ایجاد تحول در حوزه تنقیح قوانین مجلس و بهبود فضای رشد و تولید کشور قصد ورود به انتخابات پیش‌رو داشته و امیدواریم بتوانیم اقدامات مثبتی را در راستای بهبود زندگی و معیشت مردم انجام بدهیم.

اغلب کارگزارانی‌ها و اعتمادی‌ها ثبت‌نام کرده‌اند

نماینده مجلس نهم با بیان اینکه بعد از مشخص شدن اسامی نهایی کاندیدا‌ها، اصلاح‌طلبان در کل کشور با ژنرال‌های خود آرایش انتخاباتی خود را طراحی کرده و برای به دست آوردن 170 کرسی نمایندگی مجلس در تمام حوزه‌های انتخابیه کشور تلاش خواهند کرد، گفت: اغلب کارگزارانی‌ها و اعتمادی‌ها در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند. پیرموذن در ادامه از برخی شخصیت‌های مشهور اصلاح‌طلب نام برد که در پیش‌ثبت‌نام انتخابات شرکت کرده‌اند. به گفته وی، پزشکیان، مطهری، کواکبیان، حسین مرعشی، محسن ‌هاشمی، مجید انصاری، طیب‌نیا، محجوب، پروانه مافی، زهرا ساعی، محمدعلی وکیلی، الیاس حضرتی و سهیلا جلودارزاده برای انتخابات مجلس دوازدهم ثبت‌نام کرده‌اند. وی همچنین گفت: از طیف اعتدالی‌ها و نمایندگان ادوار نیز طبق صحبتی که با آقای واعظی مسئول دفتر آقای روحانی داشتم، ایشان از برنامه داشتن و دغدغه داشتن برای انتخابات سخن به میان آورد. از جمع نزدیکان آقای روحانی نیز آقایان ربیعی، واعظی، نوبخت، شریعتمداری و... ثبت‌نام کرده‌اند. پیرموذن خاطرنشان کرد: از نمایندگان ادوار نیز اسامی که تا این لحظه بنده شنیدم، ثبت‌نام کردند؛ آقایان جعفرزاده ایمن‌آبادی، تاج‌گردون، قادرمرزی، محسن بیگلری، سبحانی‌فر، جواد هروی، جهانگیرزاده، یونس اسدی، علوی (نماینده سابق سنندج)‌، عزیزی(شیروان)‌، یوسف‌زاده، شاعری، حجت‌الاسلام برومند، باستانی، بختیاری، شریعتی(آبادان) و... نیز تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند.

از وزرای دولت روحانی تا نمایندگان مجلس دهم

جدای از افرادی که پیرموذن از آنها نام برد، تسنیم نیز روز گذشته از شرکت برخی اعضای دولت قبل و نمایندگان اصلاح‌طلب ادوار مجلس در پیش‌ثبت‌نام انتخابات خبر داد. جمشید انصاری رئیس‌سازمان امور اداری و استخدامی دولت روحانی، سیدمحمود علوی وزیر سابق اطلاعات‌، سیدمحسن علوی نماینده سابق لامرد، علی مطهری نایب‌رئیس‌مجلس دهم، علاءالدین بروجردی نماینده مجلس دهم‌، علی عباسپور طهرانی نماینده مجلس هشتم، حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس دهم، علی اسلامی‌پناه نماینده مجلس هشتم، غلامرضا تاج‌گردون نماینده سابق گچساران، محسن کوهکن نماینده سابق لنجان، عزت‌الله یوسفیان نماینده سابق آمل، محمدمهدی افتخاری عضو فراکسیون امید مجلس دهم، قدرتعلی حشمتیان رئیس‌سابق خانه احزاب ایران، منصور حقیقت‌پور مشاور رئیس‌سابق مجلس، اسماعیل دوستی عضو سابق شورای شهر تهران و نماینده مجلس پنجم، سکینه الماسی عضو فراکسیون امید مجلس دهم، علی عباسپور طهرانی نماینده مجلس هشتم، علی وقفچی عضو فراکسیون امید مجلس دهم، غلامرضا کاتب نماینده سابق گرمسار و فریده اولادقباد عضو فراکسیون امید مجلس دهم از جمله شخصیت‌های اصلاح‌طلب و نزدیک به اصلاحات هستند که تسنیم خبر از تصمیم آنها برای رقابت در انتخابات مجلس داده است.

گفتنی است برخی از شخصیت‌های مذکور، پیش‌ثبت‌نام خود در انتخابات را تکذیب کرده‌اند.

با قهر از صندوق رای‌، مردم به سراغ اصلاح‌طلبان نمی‌روند!

اخباری که منتشر شده شواهدی دال بر تصمیم جدی جریان اصلاحات برای تصاحب کرسی‌های مجلس در سال آینده است. همان‌گونه که در گزارش روز 19 مرداد کیهان ‌اشاره شد، احزاب اصلاح‌طلب پس از چهار سال فراق صندلی‌های سبزرنگ بهارستان، دیگر تاب دوری از قدرت را ندارند. آنها به درستی دریافته‌اند با قهر از صندوق رای و خود را در جایگاه «شاکی» و «معترض» نسبت به همه امور قرار دادن، قرار نیست مردم به سراغ آنها بروند و از آنها برای حضور در عرصه مسئولیت دعوت به عمل آورند! بنابراین با برنامه‌ای جدی قصد رقابت در انتخابات پیش‌رو و جلب نظر مردم را دارند.

البته باید گفت بخشی از دلیل هجوم مدعیان اصلاحات در پیش‌ثبت‌نام انتخابات به این موضوع برمی‌گردد که آنها قصد دارند از سبد ردصلاحیت شورای نگهبان، ماهی بیشتری برای اعتراض و هجمه علیه این نهاد صید کنند. تاکتیکی که در انتخابات‌های پیشین نیز آن را اجرا نموده‌اند.

در این میان، امید می‌رود برنامه‌ای که اصلاح‌طلبان برای رقابت انتخاباتی در نظر خواهند گرفت، سالم و به دور از خدعه و رفتارهای ناشایست باشد، مواردی که متاسفانه در انتخابات‌های گذشته مصادیق فراوانی از آنها مشاهده شده است.

کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها