آیت‌الله خاتمی: اغتشاشگران هر شیطنتی انجام دهند زیر پای مردم له خواهند شد

کد خبر: 1238678

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: به اغتشاشگران پاییز سال گذشته می‌گوییم آن اغتشاشات شکست خورد و هر اغتشاش دیگری که در خانه امام حسین(ع) یعنی ایران ایجاد کنند، تو سَری خواهند خورد و زیر پای مردم له خواهند شد.

 آیت‌الله خاتمی: اغتشاشگران هر شیطنتی انجام دهند زیر پای مردم له خواهند شد

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما امروز مکلف به حفظ نظام اسلامی هستیم گفت: اغتشاشگران هر شیطنتی انجام دهند زیر پای مردم له خواهند شد.

آیت الله سیداحمد خاتمی در صبحگاه مشترک سپاه و فراجای استان قم با عنوان «لشکریان صاحب‌الزمان، حافظان امنیت» که در سپاه امام علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) برگزار شد، اظهار کرد: امامین انقلاب دو اصل اساسی داشتند که منجر به پیروزی انقلاب و حفاظت از آن شده است.

وی با اشاره به اینکه اصل اول تکلیف‌مداری است، مطرح کرد: مقام معظم رهبری از امام پرسیدند که شما می‌دانستید انقلاب پیروز می‌شود؟ و ایشان در پاسخ فرمودند: نمی‌دانستم ولی در هر گامی که به تکلیفمان عمل کردیم خداوند گام دیگر را پیش روی ما روشن کرد.

امام جمعه تهران ادامه داد: این یک اصل بوده و مقام معظم رهبری نیز دقیقاً همین راه را دنبال می‌کنند و خداوند در آیه ۱۰۲ سوره صافات (قَالَ یَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ) به تکلیف‌مداری اشاره می‌کند.

وی با بیان اینکه اصل دوم، اصل اوجب واجبات دانستن حفظ نظام اسلامی است، عنوان کرد: بارها و بارها امام خمینی (ره) در کلمات خود نه تنها وجوب بلکه حفظ نظام اسلامی را از اوجب واجبات نامیدند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه به یک دلیل عقلی، نظامی که با بیش از ۲۰۰ هزار شهید جان گرفته، باید از شر شیاطین حفظ گردد، خاطرنشان کرد: دلیل دوم کلمات علما است، چرا که تماماً حفظ نظام اسلامی را اوجب واجبات دانستند.

امروز مکلف به حفظ این نظام اسلامی هستیم

وی با بیان اینکه نتیجه این دو اصل این است که ما امروز مکلف به حفظ این نظام اسلامی هستیم، تصریح کرد: این نظام را خدا لطف کرده بیش از ۴۰ سال خطرات را از سر آن دور کرده است، خطراتی که بسیاری از آن‌ها خطر براندازی بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اتفاقات سال گذشته اغتشاشات بود نه اعتراضات، در این جریانات شاهد قرآن‌سوزی، پرچم‌سوزی، اهانت به عالمان دین، اهانت به مساجد و امامزاده‌ها و … بودیم ولی ملت ما با شجاعت به دهن آن‌ها زدند.

وی افزود: نتیجه شکست در اغتشاشات، حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین بود، آن‌ها باید بدانند که از آلبانی به هر کجای دنیا بروند، ذلیل خواهند بود.

آیت الله خاتمی یادآور شد: به اغتشاش‌گران پاییز سال گذشته می‌گوئیم آن اغتشاشات شکست خورد و هر اغتشاش دیگری که در خانه امام حسین (ع) یعنی ایران ایجاد کنند، تو سری خواهند خورد و زیر پای مردم له خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در این جریانات بسیجیان آزار دیدند و جانشان را فدا کردند تا انقلاب از این گردنه عبور کند، بیان کرد: این نظام تا ظهور حضرت حجت (عج) ادامه خواهد داشت.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی باید به خود ببالند، تاکید کرد: تمام دنیا نیروهای مسلح دارند که یا در خدمت فرد مانند نیروهای بعثی، یا در خدمت آل مانند آل سعود و یا در خدمت حزب مانند حزب کمونیست چین هستند، ولی تنها نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند که در خدمت اسلام هستند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها