خداحافظی سفیر پاکستان با امیرعبداللهیان

کد خبر: 1238721

«رحیم حیات قریشی» سفیر پاکستان در تهران در پایان ماموریت خود در جمهوری اسلامی ایران با امیرعبداللهیان دیدار و خداحافظی کرد.

خداحافظی سفیر پاکستان با امیرعبداللهیان

«رحیم حیات قریشی» سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) ۲۳ مرداد ماه و در پایان ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد.

قرار است «مُدثر تیپو» سفیر جدید پاکستان به جای رحیم حیات قریشی عهده‌دار این سمت شود. وی همزمان با سفر حسین امیرعبداللهیان به اسلام‌آباد با رئیس جمهور پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

امیرعبداللهیان اخیرا سفری به اسلام‌آباد و کراچی داشت و با مقامات این کشور ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب ۱۱ مرداد در رأس هیأتی و در نخستین سفر دوجانبه خود در پاسخ به دعوت «بلاول بوتو زرداری» همتای پاکستانی وارد اسلام‌آباد شد و در این سفر سه سند از جمله سند برنامه راهبردی همکاری‌های تجاری پنج ساله بین ایران و پاکستان با حضور وزرای خارجه ایران و پاکستان در اسلام‌آباد به امضا رسید.

رئیس جمهور پاکستان در دیدار سفیر جدید این کشور در تهران گفت: ایران کشور همسایه و برادر است و پاکستان برای روابط خود با ایران اهمیت زیادی قائل است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها