امیر واحدی: ایثارگری ها دوران جنگ تحمیلی باید برای همه نسل ها تبیین شود

کد خبر: 1239064

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز دشمن در جنگ ترکیبی به تمامی داشته هایمان حمله کرده و یکی از نقاط ارزشمند که نباید از آن غفلت کنیم گنج های دوران دفاع مقدس هستند.

امیر واحدی: ایثارگری ها دوران جنگ تحمیلی باید برای همه نسل ها تبیین شود

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم بزرگداشت سالروز آزادی آزادگان این نیرو، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا اظهار داشت:  در جهان امروزی تهدیدات شکل متفاوتی به خود گرفته و تنها مرزهای قراردادی جغرافیایی مورد هجوم نیستند.امروز دشمن در جنگ ترکیبی به تمامی داشته هایمان حمله کرده و یکی از نقاط ارزشمند که نباید از آن غفلت کنیم گنج های دوران دفاع مقدس هستند.

امیر واحدی با بیان اینکه همواره باید آماده بوده و  نباید دچار غفلت شویم، افزود: امروز اعتقادات و افتخارات ما مورد تهاجم جدی قرار گرفته و دشمن با استفاده از غفلت های ما با تمام ظرفیت خود به میدان آمده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش  ادامه داد:  برای دفاع از این سنگرها و خاکریزها به حماسه آفرینی آزادگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در جبهه ی جهاد تبیین نیازمندیم، یادآور شد: در واقع شما عزیزان مردان رزم آزموده اید و بیان خاطرات، ثبت و ضبط آنها و تشریح نقش نیروی هوایی در دوران  دفاع مقدس یک ضرورت غیر قابل اغماض است.

امیر واحدی تصریح کرد: نیروی هوایی در شش ماهه نخست دوران دفاع مقدس با انجام ۱۳۴۶ عملیات بمباران هوایی در پروازهای برون مرزی همه مراکز نظامی و تأسیسات زیر بنایی و اقتصادی دشمن بعثی را مورد حمله قرار داد و تنها در عملیات بیت المقدس (آزاد سازی خرمشهر) در مجموع ۳۵۷۷ عملیات هوایی بمباران تهاجمی و ترابری تاکتیکی توسط نیروی هوایی ارتش انجام گرفت که نباید در گرد و غبار تاریخ گم شود.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در طول دفاع مقدس بالغ بر 212 هزار و 760 سورتی پرواز جنگی، ترابری، سوخت رسانی و شناسایی انجام داده است، گفت: نیروی هوایی ارتش  نه تنها در جنگ تحمیلی بلکه بعد از آن هم همواره در خط مقدم بوده است که از جمله می توان به عملیاتهای مختلف مردمیاری، حضور در محور مقاومت و... اشاره کرد.

امیر واحدی با اشاره به نقش ارزشمند و صبوری خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان،  تاکید کرد: باید نقش خانواده های عزیز شهدا، جانبازان، آزادگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس  تدوین شود و  بخشی از جهاد تبیین، پرداختن به همین موضوعات است .

وی با تاکید بر اینکه باید حماسه آفرینی ها در دوران دفاع مقدس برای نسل جدید بازگو شود، یادآور شد: جوان نسل امروزی شهید لشکری  را فقط به اندازه ی یک اسم شنیده و می شناسد  و هیچ شناختی از 18 سال اسارت و ایستادگی سیدالاسرای ایران ندارند که این جای تاسف دارد.  افتخار آفرینی ها و ایثارگری ها دوران جنگ تحمیلی باید برای همه نسل ها تبیین شود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها