مقام کویتی: خلیج فارس ثروتی برای همه کشورهای منطقه است

کد خبر: 1239248

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت ضمن دیدار و گفت‌وگو با دبیرکل اجرایی سازمان منطقه‌ای حفظ محیط زیست دریایی، دعوتنامه شرکت در کنفرانس بین المللی مقابله با طوفان‌های گرد و غبار را به وی تقدیم کرد.

مقام کویتی: خلیج فارس ثروتی برای همه کشورهای منطقه است

«جاسم محمد البشاره» در این دیدار ضمن خیر مقدم به سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت گفت: خلیج فارس ثروتی برای همه کشورهای منطقه است و برای حفظ محیط زیست آن باید همگی تشریک مساعی نموده و تلاش کنیم.

البشاره ضمن قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با آلاینده‌های زیست محیطی به ویژه در آب‌های خلیج فارس، از تدوین برنامه راهبردی پنج ساله با حضور هیأتی از کشورمان در هفته پایانی ماه سپتامبر آینده در کویت خبر داد.

محمد توتونچی نیز در این دیدار گفت: پدیده ریزگردها به معضلی دست و پاگیر برای همه کشورهای منطقه تبدیل شده و کنترل کانون و منبع آن به برنامه ای منسجم و علمی نیاز دارد که قرار است در کنفرانس آینده تهران مطرح شود .

وی افزود: آثار منفی پدیده گرد و غبار خسارت های فراوانی در زمینه های اقتصادی، کشاورزی، حمل و نقل و زیست‌محیطی برای کشورهای منطقه به همراه دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایان این دیدار از دستگاه های اجرایی این سازمان در زمینه منشأیابی گرد و غبار و کانون های تاثیرگذار آن و سامانه‌های کنترل کیفیت آب‌های خلیج فارس بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، کنفرانس بین‌المللی مقابله با طوفان‌های گرد و غبار در تاریخ ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ با مشارکت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سازمان محیط زیست و ...  در تهران برگزار خواهد شد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها