سرگزی: مذاکرات با افغانستان درباره حقابه هیرمند ادامه دارد

کد خبر: 1239526

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرف‌های طالبان اجازه بازدید تیم بازدید کننده ایران از سد کجکی را نداده لذا مذاکرات با طالبان برای حضور هیاتی از مجلس و وزارت خارجه برای پیگیری موضوعات مختلف همچون حقآبه هیرمند ادامه دارد.

سرگزی: مذاکرات با افغانستان درباره حقابه هیرمند ادامه دارد

محمد سرگزی اظهار کرد: بعد از دستور رئیس جمهور و مذاکرات صورت گرفته، کارشناسان کمیساریای آب ایران در سفری به افغانستان بازدیدی از ایستگاه دهراود داشته و میزان دبی آب و وضعیت این ایستگاه مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: طبق گزارشات واصل شده آب‌ها در بالادست ایستگاه دهراود و پایین دست سد کجکی نیز  نیاز به بررسی بیشتر دارد. درخواست بررسی داده شده البته در معاهده چنین چیزی پیش بینی نشده منتها در معاهده و پروتکل ضمیمه یک اشاره دارد که نباید طرف‌های افغان اقداماتی انجام دهند که خللی در دریافت حقآبه ما ایجاد شود؛ باید همه این موارد مورد رسیدگی قرار گیرد.

سرگزی در مورد درخواست مذاکره با طالبان اظهار کرد: طرف افغان به درخواست حضور هیاتی از مجلس و وزارت خارجه جهت حضور در افغانستان پاسخ نداده است، این مذاکرات پیرامون موضوعات مختلف همچون حقآبه مباحث اقتصادی است لذا مذاکرات ما با طرف افغان ادامه دارد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها