برنامه دشمن برای بی‌ثباتی سیاسی در ایران

کد خبر: 1239701

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران گفت: هر چه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته می‌شود و تقابل سیاسی افزایش می‌یابد و برنامه‌ریزی دشمن از بی‌ثباتی امنیتی به بی‌ثباتی سیاسی منتقل می‌شود.

برنامه دشمن برای بی‌ثباتی سیاسی در ایران

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، حجت‌الاسلام حسین طائب در دوره دانش‌افزایی و توانمند‌سازی اساتید بسیجی با محوریت جهاد تبیین که در مشهد برگزار شد، با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران اظهار کرد: به دلیل آنکه امکان تغییر در ایران برای دشمنان غیرممکن بود، تلاش کردند تا تصویر ایران اسلامی را به تصویر ایران منزوی تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان قصد داشتند تا ایران را بر سر دوراهی انقلاب یا انزوا قرار دهند، افزود: شکست جبهه غرب در بی ثباتی ایران منجر به اعتراف آنها به عدم امکان براندازی جمهوری اسلامی و همگرایی کشورهای منطقه با ایران شده است.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: آمریکا پس از پایان جنگ جهانی دوم با پذیرش تعهدات فراوان در سطح بین‌الملل تبدیل به یک هژمون نظم ساز و نماد‌ساز شده بود اما ترامپ با هدف بازسازی قدرت ملی اقدام به کاهش تعهدات آمریکا در عرصه بین‌الملل کرد.

طائب با اشاره به افزایش واگرایی درغرب گفت: در حالیکه شاهد افزایش واگرایی در غرب هستیم همگرایی بین چین، روسیه و ایران روند افزایشی دارد. همچنین با خارج شدن خاورمیانه از اولویت اول آمریکا و تضعیف لابی صهیونیست در آمریکا، واگرایی اسرائیل و آمریکا افزایشی است.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف سند استراتژی امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا عنوان شده که ایران مدل حکمرانی غرب را زیر سئوال برده و الگوی جدیدی از حکمرانی به دنیا عرضه کرده است، لذا جبهه استکبار در تلاش است تا قلب خاورمیانه و ایران را تصرف کند.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع حوادث و اغتشاشات اخیر با موضوع زن و مسائل صنفی گفت: گسترش قدرت و نفوذ انقلاب اسلامی باعث ترس آمریکایی‌ها از قدرت گرفتن ایران و تهدید منافعش در منطقه شد؛ از این رو با بزرگ کردن مسئله زن و موج‌ سواری بر آن درصدد مهار قدرت تأثیرگذاری ایران بر کشورهای منطقه شد، اما این توطئه شوم شکست خورد.

طائب تغییر ساختار حکومت و براندازی انقلاب اسلامی را از جمله طرح‌های دشمنان برشمرد و افزود:  آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال توقف پیشرفت جمهوری اسلامی و ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران با هدف کنترل و مهار قدرت جمهوری اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه طبق اسناد تا سال 2030 آمریکا قدرت جهانی را از دست می‌دهد، تصریح کرد: سال 2030 از نظر آمریکایی ها سرنوشت ساز است در حال حاضر شاهد افزایش چالش‌ها و تعارضات سیاسی و اجتماعی در داخل آمریکا هستیم و احتمال می‌رود در آستانه انتخابات 2024  به تعارض امنیتی تبدیل شود.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به کاهش قدرت اسرائیل به عنوان هم پیمان راهبردی آمریکا در منطقه، اظهار کرد: تقابل جبهه مقاومت در فلسطین، سوریه و لبنان با اسرائیل چالشی تر و به سمت جنگ نقطه‌ای پیش می رود. همچنین افزایش تقابل آمریکا با چین و روسیه سبب کاهش فرصت‌های اسرائیل در این دو کشور می شود.

طائب ضمن اشاره به قدرت‌یابی جبهه مقاومت با افزایش توان نظامی و امنیتی آنها و گسترش تسلیح در کرانه باختری‌ تصریح کرد: با پیروزی مقاومت در یمن و سوریه تقابل جبهه مقاومت با کشورهای عربی تبدیل به تقابل آنها با اسرائیل می‌گردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های ایران اظهار کرد: روند وابستگی جمهوری اسلامی به خارج از کشور در غذا‌، دارو‌، آب  و سلاح کاهشی است و در مقابل شاهد افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در زیرساخت‌های حمل و نقل، مسکن، انرژی، آب و ... برای پیشرفت کشور هستیم.

‌طائب با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اظهار کرد: هر چه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته می‌شود و تقابل سیاسی افزایش می‌یابد و برنامه‌ریزی دشمن از بی‌ثباتی امنیتی به بی‌ثباتی سیاسی منتقل می‌شود. 

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها