مرگ‌های مشکوک تا گشت شبانه‌روزی ضد فرار!

کد خبر: 1240335

با تداوم وضع وخامت‌بار اعضای گروهک منافقین در اشرف3 و درگیری درون‌فرقه‌ای و افزایش میل به فرار در میان اعضا، شورای مرکزی این گروهک برای جلوگیری از تشدید این وضع، مبادرت به راه‌اندازی گشت‌های داخلی شبانه‌روزی کرده است.

مرگ‌های مشکوک تا گشت شبانه‌روزی ضد فرار!

به گزارش مشرق به نقل از یک منبع آگاه امنیتی، با حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین، این گروهک وارد فاز بحرانی شده و طی هفته‌های اخیر اتفاقات بی‌سابقه‌ای گریبانگیر آنها شده است. در جدید‌ترین رخداد از مقر اشرف ۳ در آلبانی خبر رسیده که بین تعدادی از نیروهای گروهک تروریستی منافقین به دلیل تبعیض و فامیل‌بازی کادر مرکزی برای انتقال به کانادا درگیری فیزیکی شدیدی رخ داده که منجر به مجروحیت تعدادی از نفرات گردیده است. بعد از حمله پلیس آلبانی و تدوام فشارهای این دولت علیه منافقین و همچنین مخالفت دولت فرانسه با انتقال نیمی از اعضای گروهک به مقری در خاک فرانسه، در نهایت با لابی‌های شکل گرفته قرار شد تا به تدریج اعضای این گروهک تروریستی به کانادا انتقال داده شوند. در خصوص شیوه انتقال نیروها، مژگان پارسایی مسئول مقر اشرف ۳ اعلام کرده بود، در مرحله اول، نیروهایی که دارای اقامت دائم یا گذر موقت کانادا هستند، در لیست جای خواهند گرفت، اما با انتشار لیست مرحله اول معلوم شد که فقط اسامی وابستگان و آشنایان مقامات ارشد در این لیست قرار دارد.

به گفته این منبع امنیتی، این تناقض و تبعیض شکل گرفته، با انتقاد شدید نیروها در جلسه توجیهی با مهدی براعی معروف به احمد واقف (مسئول کمیسیون امور داخل کشور سازمان) همراه بود، به حدی که نیروها تهدید کرده‌اند در صورت صادرنشدن مجوز برای خروج، اقدام به فرار خواهند کرد.  بر اساس این گزارش، انتقاد این نیروها با واکنش اعضای لیست مرحله اول همراه بوده و در نهایت به درگیری فیزیکی شدید آنها ختم می‌شود که در نتیجه این درگیری، تعدادی دچار مجروحیت شده و برخی از معترضین هم به دستور براعی بازداشت و تحویل ستاد اطلاعات این گروهک می‌شوند. از سوی دیگر با توجه به تهدید نیروها به فرار از اشرف ۳، کادر مرکزی برای جلوگیری از تکرار فرارهای مشابه بیجار رحیمی، دستور به راه‌اندازی گشت‌های داخلی مقر در اکیپ‌های ۳ تا ۵ نفره به صورت شبانه‌روزی داده‌اند. گفته می‌شود شرایط پیچیده درون این تشکیلات، موجب انتقاد شدید مریم رجوی سرکرده گروهک به کادر مسئول اشرف ۳ شده است و به همین علت تمام ظرفیت‌های سازمان معطوف به کاهش تنش‌ها و نظارت بر چرایی نشت اطلاعات از اتفاقات روزانه اشرف ۳ به بیرون شده است. البته افزایش سختگیری کادر مرکزی نسبت به اعضای خود و راه‌اندازی گشت و ایست و بازرسی مسبوق به سابقه بوده و در زمان حضور این گروهک در لیبرتی عراق، هنگامی که نیروها قصد تردد خارج از مقر را داشتند، باید از ایست و بازرسی رد می‌شدند.

از 30 خرداد امسال و حمله پلیس ضدتروریسم آلبانی به اشرف3 سرعت و شدت ضربات وارده به سازمان آنقدر بالا بوده که  اعضای گروهک دچار «فروپاشی تشکیلاتی» شده اند.

روزنامه ایران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها