آمادگی ایران برای شرکت در کمیسیون نظامی باکو

کد خبر: 1240355

=رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان از آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی جهت شرکت در کمیسیون مشترک نظامی در باکو خبر داد.

آمادگی ایران برای شرکت در کمیسیون نظامی باکو

 رئیس ستادکل نیروهای مسلح در گفتگو با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان از آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی جهت شرکت در کمیسیون مشترک نظامی در باکو خبر داد.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران در گفتگوی تلفنی با ژنرال ذاکر حسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان بر توسعه مناسبات و همکاری‌های دفاعی و نظامی دوجانبه تأکید کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به توافقات ارزشمند در سنوات گذشته بین نیروهای مسلح دو کشور جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد: سطح همکاری‌ها، ارتباط و تعامل بین نیروهای مسلح دو کشور در تمام حوزه‌ها در حال پیشرفت است و ما معتقدیم که نیروهای مسلح می‌توانند عامل تقویت، دوستی و برادری بین دو کشور شوند.

سرلشکر باقری از آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی جهت شرکت در کمیسیون مشترک نظامی در باکو خبر داد و تصریح کرد: ایجاد امنیت و آرامش در مرزهای مشترک تنها با همدلی و وحدت بین کشورهای همسایه امکان‌پذیر است و حضور بیگانگان در منطقه موجب تنش و اختلاف خواهد شد.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگو از آمادگی کامل نیروهای مسلح این کشور در خصوص ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه نظامی و دفاعی خبر داد و گفت: ما همواره جمهوری اسلامی ایران را کشور دوست و نزدیک به خود می‌دانیم و از همکاری‌های نظامی در تمام حوزه‌ها استقبال می‌کنیم و ان‌شاءالله بتوانیم میزبان خوبی از هیئت ایرانی در آینده نزدیک در کمیسیون مشترک نظامی در باکو باشیم.

در پایان این گفتگوی تلفنی؛ ژنرال ذاکر حسن‌اف از سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران جهت سفر به کشور آذربایجان دعوت به‌عمل آورد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها