وزیر کشور: حفاظت از حرم شاهچراغ تشدید می‌شود/سامانه دیگری در کنار سماح راه‌اندازی شد

کد خبر: 1240372

وزیر کشور گفت: با توجه به مشکلی در سامانه سماح داشتیم از روز گذشته سامانه دیگری در کنار آن راه انداخت اما سامانه اصلی نیز تا امروز رفع مشکل می‌شود.

وزیر کشور: حفاظت از حرم شاهچراغ تشدید می‌شود/سامانه دیگری در کنار سماح راه‌اندازی شد

احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت عبور و مرور زائرین افغانستانی و همکاری طالبان در این خصوص گفت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بخشی از زائرین افغانستانی که عازم زیارت کربلا هستند مقیم ایران هستند و دسته دیگری که از افغانستان هستند با داشتن ویزای عراق می‌توانند عبور کنند.

وی در خصوص اخلال در سامانه سماح گفت: الحمدالله کارها به روال است و مشکلی در سامانه سماح داشتیم که سازمان حج و زیارت از روز گذشته سامانه دیگری در کنار آن راه انداخت و سامانه اصلی نیز تا امروز رفع مشکل می‌شود./ مهر

حفاظت از حرم شاهچراغ تشدید می‌شود/سامانه دیگری در کنار سماح راه‌اندازی شد

وزیر کشور از افزایش برنامه حفاظتی از حرم شاهچراغ خبر داد و گفت: برنامه‌های بیشتری برای امنیت منطقه در نظر داریم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره برنامه‌های هفته دولت اظهار داشت: حجم زیادی از پروژه‌ها در حوزه‌های نفت، گاز، راه، سد و پروژه‌های شهری و روستایی در هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود که به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر کشور درباره جزئیات پرونده درگیری در نارنجستان شیراز نیز توضیح داد: قوه قضائیه علیه حمله‌کننده به آمر حجاب، حکم صادر کرده است. آمر بر اساس اصول و ضوابط اقدام کرده اما اقدام فرد مهاجم خلاف بوده و به همین دلیل هم بازداشت و در دادگاه علیه او حکم صادر شده است.

وحیدی با بیان اینکه دولت پیگیر موضوع دستگیری عکاس ایرانی در افغانستان است، افزود: جزئیات این موضوع را می‌توان از وزارت خارجه پیگیر شد.

وی درباره شرایط عزیمت افغانستانی‌ها به کربلا در ایام اربعین هم گفت: افرادی از این کشور که مقیم ایران هستند مشکلی ندارند و افغانستانی‌ها هم با داشتن روادید عراق مانعی نخواهند داشت.

وزیر کشور درباره تمهیدات اعزام زائران به کربلا در ایام اربعین توضیح داد: با توجه به برخی مشکلات سامانه سماح، سامانه دیگری در کنار آن راه اندازی شده است و امید است مشکلات موجود رفع شود. همه مواکب متناسب با حجم جمعیتِ عازم، برقرار و تسهیل در خروج و مسیرها هم در دست اقدام است.

وحیدی درباره آخرین وضعیت پرونده شاهچراغ هم با اشاره به اینکه متهمان این پرونده توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دستگیر شدند، تأکید کرد: با قدرت تمام عناصر مرتبط به این ترور ضربه خورده و دستگیر شدند. تبعه برخی کشورها در این پرونده متهم هستند و خود تروریست از تاجیکستان بوده است.

وی از افزایش برنامه حفاظتی از حرم شاهچراغ خبر داد و گفت: برنامه حفاظتی تدارک دیده شده، اقدام لازم انجام و علیه فرد هم شلیک شده بود اما این اتفاق تلخ روی داد به همین خاطر برنامه های بیشتری برای امنیت منطقه در نظر داریم./ ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها