از خبر خوش برای گندم‌کاران تا افزایش دهک‌های متقاضیان کالابرگ

کد خبر: 1240401

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

از خبر خوش برای گندم‌کاران تا افزایش دهک‌های متقاضیان کالابرگ

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه اول شهریور هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

خاندوزی: برای اولین بار بانک‌های دولتی از زیان‌دهی خارج شدند

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حاشیه نشست امروز هیات دولت، گفت: برای اولین بار پس از سالها بانک‌های دولتی به غیر از بانک سپه از زیان‌دهی خارج شدند.

وی افزود: فقط بانک سپه بانک زیان ده است و بقیه بانک های دولتی به سوددهی رسیده اند. امیدواریم بانک سپه نیز با اقدامات انجام شده در سال 1402 از زیان دهی خارج شود.

 داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت، گفت:‌ تاکنون ۷۲ هزار میلیارد تومان خرید تضمینی گندم از کشاورزان انجام شده و به زودی ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر به آنان پرداخت می شود.

مرتضوی: تعداد دهک‌های مشمول افزایش یارانه از ۳ به ۵ دهک افزایش می‌یابد

سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز در پاسخ به سوال خبرنگاران تصریح کرد:‌از روزهای آینده تعداد دهک‌های مشمول افزایش یارانه از ۳ به ۵ دهک ابتدایی اجرایی می‌شود‌. (متن این خبر را اینجا بخوانید)

صحرایی: تاثیر معدل در کنکور سراسری در راستای عدالت آموزشی است

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت در مورد عدالت آموزشی، گفت:‌ تاثیر معدل در کنکور کاملا در راستای عدالت آموزشی است.

وی افزود: منافع ملی را بر منافع عده‌ای خاص ترجیح می‌دهیم. حتی یک مورد لو رفتن سوالات را نداشتیم.

بهادری جهرمی: آیین نامه نحوه جبران خسارت‌های وارده به کارکنان نیروی انتظامی به تصویب رسید

علی بهادی جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه نشست امروز هیات دولت،گفت: همچنین با بیان اینکه «بیشتر مصوبات امروز جلسه هیئت وزیران ناظر به اصلاح نکات اعلامی از سوی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین بود»، عنوان کرد: آیین نامه نحوه جبران خسارت‌های وارده به کارکنان نیروی انتظامی یکی از آئین نامه‌هایی که امروز به تصویب رسید؛ در این آیین نامه چگونگی پرداخت دیه یا جبران خساراتی که احیاناً در حین ماموریت یا انجام وظایف کارکنان عزیز نیروی انتظامی به آنها وارد می‌شود، تعیین شده است.

وحیدی: آمر به رعایت حجاب در شیراز بر اساس اصول تذکر داده است

احمد وحیدی وزیر کشور، در حاشیه نشست امروز هیأت دولت در پاسخ به پرسشی درباره درگیری بین آمر به رعایت حجاب و فرد دیگری در شیراز و اینکه آغازکننده درگیری آمر به رعایت حجاب بوده است، گفت: نه، این حرف غلط است به این دلیل که قوه قضائیه برای کسی حکم داد که به آمر رعایت حجاب حمله کرده بود. این گزارش غلط است و آمر به رعایت حجاب براساس اصول تذکر داده و فرد مقابل او خلاف عمل کرده بود. (متن این خبر را اینجا بخوانید)

زاکانی: برنامه‌ریزی برای تحویل 50 هزار تاکسی برقی به تهران انجام شده است

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت، گفت:‌ وزرای نفت و صمت یک کار بسیار بزرگ را در دستور کار قرار دادند که طی آن، ۴۰۰ هزار موتور برقی و ۵۰ هزار تاکسی برقی و یک‌هزار اتوبوس برقی را تا به امروز برای تهران هدف‌گذاری کردند.

وی افزود: بخشی از زیرساخت‌های برقی‌کردن خودروهای عمومی در تهران فراهم شده و توسعه زیرساخت‌های آن تا پایان سال ادامه خواهد داشت. (متن این خبر را اینجا بخوانید)

اوجی: سوخت جایگاه های بنزین تامین است

جواد اوجی وزیر نفت نیز در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت، گفت:‌ در خصوص بنزین و تامین آن برای کشور، افزود: هیچ‌گونه بحث افزایش قیمت سوخت نداریم و سوخت جایگاه های بنزین تامین است. همه پالایشگاه‌های ما با ظرفیت کامل فعال هستند و ۱۵۰ میلیون لیتر بیشتر از ۴ ماهه سال گذشته ذخایر بنزین داریم.

اوجی اعلام کرد که در تمام جایگاه های سوخت عملیات سوخت‌رسانی طبق روال عادی در جریان است و فضایی که رسانه های معاند به آن دامن زده بودند، خنثی شد.

فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها