توصیه مهم معاون پارلمانی رئیس جمهور به مدیران

کد خبر: 1240426

معاون پارلمانی رئیس جمهور در کنگره آیت الله نائینی گفت: اقداماتی که دولت مردمی در این مدت انجام داده در مقایسه با 8 سال گذشته بسیار چشمگیر و قابل توجه است

توصیه مهم معاون پارلمانی رئیس جمهور به مدیران

 سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور اهمیت معرفی مفاخر، مشاهیر، علما و اندیشمندان ایران زمین را در احساس هویت و تقویت غرور ملی بویژه در بین نسل جوان دانست و گفت: زمانی که جوانان با اندیشه، رفتار و سلوک بزرگان شهر و دیار خود آشنا می شوند این روحیه در وجودشان شکل می گیرد که آنان هم می توانند با تلاش و کوشش در آینده در شمار سرآمدان عصر خویش قرار گیرند.

حسینی در پاسخ به دعوت الهام آزاد نماینده مردم نائین و خوربیابانک با حضور در شهرستان نائین،‌ در مراسم بزرگداشت آیت الله میرزا محمد حسین نایینی و در جمع مسئولین و اقشار مختلف مردم شهرستان، گفت: آیت الله نایینی هم در ایران و هم در عراق نقش آفرین و تاثیرگذار بود و با توجه به برخورداری از مدارج علمی بالا، تالیفات و بینش سیاسی عمیق، برگزاری چنین همایش هایی در نائین و نجف می تواند دانش پژوهان و جوانان را با ابعاد شخصیت این فقیه بهتر و بیشتر آشنا سازد.

وی افزود: آیت الله نائینی مرجع مجاهد و فرزند زمان خود بود و در هر رخداد مهم جزو طلایه داران و پیشگامان بود، در رویدادهای مهم تاریخی همچون جنبش تنباکو در کنار میرزای شیرازی نقش آفرین بود، در نهضت مشروطه به عنوان مشاور امین و مورد اعتماد همراه آخوند خراسانی بود که علیه حکومت استبدادی قاجار فعالیت می‌کرد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: وقتی انگلستان در جریان جنگ جهانی اول در سال ۱۲۹۳ بخش عمده‌ای از خاک عراق را اشغال کرد، علمای اعلام و مراجع از جمله میرزای نائینی به صحنه آمده و فتوای جهاد علیه انگلیس صادر کردند، لذا ایشان در برهه‌های حساس و مقاطع سرنوشت ساز با احساس مسئولیت و آینده نگری در صحنه بوده و نقش آفرین بودند.

 حسینی خاطرنشان کرد: ‌آیت الله نایینی در جریان جنبش تنباکو، از یکی از دوستان قدیمی و صمیمی خود به نام شیخ حسن کربلایی می‌خواهد تا رویداد مهم و تاریخی جنبش تنباکو را به رشته تحریر درآورد و در این راستا کتاب "تاریخ دخانیه"نوشته می‌شود و این موضوع هوشیاری و آینده نگری ایشان را برای جلوگیری از هرگونه تحریف نشان می‌دهد که باید در عصر کنونی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

 معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه سخنان خود، مدیران را به تبیین و گزارش دستاوردها و عملکرد دولت مردمی در دو سال گذشته فراخواند و با تاکید بر اهمیت آن، گفت: اقداماتی که دولت مردمی در این مدت انجام داده در مقایسه با 8 سال گذشته بسیار چشمگیر و قابل توجه است به نحوی که در ابتدا عده ای با توجه به شرایط نامناسب کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاست خارجی برون رفت از چالش‌ها را غیر ممکن می‌دانستند اما دولت مردمی با اتکاء به روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی به ظاهر ناشدنی ها را شدنی ساخت، و اینک هفته دولت فرصت مغتنمی است که دولتمردان، اقدامات اساسی و دستاوردهای دو ساله دولت تحول گرا را به مردم گزارش دهند تا روحیه امید و نشاط در  جامعه تقویت شود.

 در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مطهرخو امام جمعه نائین در سخنانی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی، اهتمام دولت مردمی برای تغییر شرایط به نفع مردم و جبران کاستی های گذشته را قابل تقدیر دانست و اظهارداشت: امید داریم نتیجه تلاش های مجاهدانه آیت الله رئیسی در معیشت مردم و اقتصاد کشور تحول ایجاد کند و شیرینی آن در کام مردم بنشیند.

معاون رئیس جمهور در جریان حضور در شهرستان نایین به همراه نماینده مردم نایین، فرماندار و امام جمعه فاز اول کارخانه کاشی و سرامیک "طوطیا سرام" با ظرفیت تولید روزانه 8 هزار متر مربع سرامیک را افتتاح کرد و در جریان بازدید از بخش‌های مختلف این کارخانه و گزارش مدیران در جریان ظرفیت های این مجموعه و مشکلات موجود در روند توسعه فازهای بعدی آن به ویژه درخصوص دریافت تسهیلات و تامین آب و برق قرار گرفت.

معاون رئیس جمهور همچنین از بیمارستان ۹۹ تخت‌خوابی و در حال ساخت افضلیان نایین به عنوان بزرگترین بیمارستان شرق استان اصفهان که در دو سال گذشته از تعطیلی و نیمه تعطیلی خارج شده بازدید و  روند تکمیل این بیمارستان را بعنوان مصوبه سفرهای استانی مورد تاکید قرار داد. کلنگ این بیمارستان بیش از ۱۰ سال قبل به زمین زده شده است، اما اقدام قابل توجهی صورت نگرفته بود، پس از سفر استانی آیت الله رئیسی روند تکمیل آن شتاب گرفته و انتظار می‌رود در یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

حسینی همچنین از پروژه احداث کتابخانه عمومی نایین بازدید کرد و بر پیگیری تکمیل و تجهیز پروژه های نیمه تمام شهرستان نائین تاکید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در جریان سفر چند ساعته خود به نائین با حضور در مزار شهیدان به مقام شامخ شهدای نائین ادای احترام کرد و در ادامه در منزل شهیدان علی و محمد شهریاری محمدی حضور یافت و در دیدار مادر بزرگوار این شهیدان، ضمن آرزوی سلامتی، از صبر و شکیبایی ایشان قدردانی کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها