مخبر از قرارگاه اربعین فرماندهی نیروی انتظامی بازدید کرد

کد خبر: 1240824

معاون اول رئیس ‌جمهور گفت: فرماندهی نیروی انتظامی امسال اقدامات مناسبی را برای مدیریت ترافیک، افزایش امنیت و تسهیل در تردد و ورود و خروج زائران در مرز انجام داده و دولت نیز با تمام توان از این اقدامات پشتیبانی می‌کند.

 مخبر از قرارگاه اربعین فرماندهی نیروی انتظامی بازدید کرد

معاون اول رئیس ‌جمهور گفت: فرماندهی نیروی انتظامی امسال اقدامات مناسبی را برای مدیریت ترافیک، افزایش امنیت و تسهیل در تردد و ورود و خروج زائران در مرز انجام داده و دولت نیز با تمام توان از این اقدامات پشتیبانی می‌کند.

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور از قرارگاه اربعین فرماندهی نیروی انتظامی در محل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بازدید کرد و در ارتباطی مستقیم با مرزهای کشور از آخرین وضعیت تردد و خدمات دهی به زائرین مطلع شد.

مخبر در این بازدید که پیش از ظهر امروز (جمعه) صورت گرفت، عشق مردم ایران اسلامی به امام حسین (ع) را بی‌نظیر خواند و تسهیل سفر اربعین و ارائه خدمات مطلوب به زائران را وظیفه دولت و تمام دستگاه‌ها دانست.

وی با توجه به گزارش‌های فرماندهی نیروی انتظامی مبنی بر خروج 650 هزار نفر از مرزهای کشور از ابتدای ماه صفر تا امروز، تأکید کرد: با توجه به افزایش روز به روز آمار خروج زائرین، به‌خصوص از مرز مهران توافق صورت گرفته بین تهران و بغداد برای تأیید شناسایی خروج زائرین از مرز ایران توسط طرف عراقی، می‌تواند برخی از مشکلات ناشی از طی تشریفات قانونی را کاهش داده و از تجمع و ازدحام مردم جلوگیری کند. همچنین تجهیز دروازه‌های خروجی به سیستم‌های جدید و کاهش توقف زائرین در باجه کنترل گذرنامه به حدود 4 ثانیه امکان ازدحام را به حداقل کاهش می‌دهد.

معاون اول رئیس ‌جمهور اظهار کرد: خوشبختانه فرماندهی نیروی انتظامی امسال اقدامات مناسبی را برای مدیریت ترافیک، افزایش امنیت و تسهیل در تردد و ورود و خروج زائران در مرز انجام داده و دولت نیز با تمام توان از این اقدامات پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: از سال گذشته و پس از پایان ماه صفر، مشکلات موجود احصا شده و خوشبختانه در طول سال بسیاری از آن‌ها توسط دستگاه‌های مربوطه رفع شده است و چنانچه هنوز موردی وجود داشته باشد، در جلسه آتی ستاد مرکزی اربعین در هفته آینده طرح و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با توجه به گزارش ارائه شده، 50درصد زائران خروجی از مرزها را جوانان 15 تا 35 ساله خواند و این موضوع را دلیلی محکم برای توجه ویژه نسل جوان به دینداری و عشق به ائمه و امام حسین (ع) دانست.

مخبر ضمن تقدیر از میزبانی شایسته مردم عراق از زائرین ایرانی و با توجه به فتاوای مراجع در خصوص زمان زیارت اربعین، از مردم خواست سفر خود را طوری تنظیم نمایند که حداقل توقف را در کشور عراق داشته باشند.

در این بازدید، سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور نیز گزارشی از آخرین وضعیت خدمات‌دهی به زائرین ارائه داد.

وی توافق با کشور عراق برای پذیرش تأیید عبور زائرین از طرف ایران در مرز مهران، کاهش زمان تأیید گذرنامه در باجه خروج و ارائه گذرنامه‌های زیارتی را از جمله اقدامات جدید فراجا در سالجاری برای تسهیل سفر اربعین دانست و اظهار کرد: تأمین نظم و امنیت، مدیریت ترافیک از مبدأ تا مرز، ارائه خدمات گذرنامه و مدیریت جمعیت براساس ظرفیت پایانه‌های کشور از جمله وظایف مهم نیروی انتظامی در ایام اربعین بوده که تمام تلاش خود را برای انجام اصولی و بهینه این مأموریت‌ها انجام داده‌ایم.

وی افزود: از ابتدای ماه محرم بیش از یک میلیون و 800 هزار درخواست برای صدور یا تمدید گذرنامه وجود داشته که براساس آن یک میلیون گذرنامه عادی و 800 هزار گذرنامه زیارتی صادر شده است. همچنین از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 650 هزار نفر از مرزهای ایران خارج و 130 هزار نفر وارد شده‌اند.

در این بازدید معاون اول رئیس‌جمهور در ارتباط مستقیم و ویدئویی با مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، تمرچین، باشماق، خسروی، میرجاوه و برخی محورهای مواصلاتی در جریان آخرین وضعیت تردد زوار قرار گرفت. در این ارتباط مستقیم پیشنهاداتی در خصوص تسهیل عبور و مرور اعم از توجه بیشتر به سرویس حمل و نقل شبانه، مدیریت پارکینگ‌ها، تکمیل برخی محورهای مواصلاتی و مدیریت حمل و نقل در زمان برگشت زوار، ارائه و مقرر شد برای اجرا در ستاد مرکزی اربعین طرح شود.

مخبر همچنین پس از این بازدید با حضور در اداره مرکزی گذرنامه فراجا، از روند فعالیت این مرکز بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مردم، در جریان روند اقدامات این مجموعه قرار گرفت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها