مهدی آیتی در گفت‌وگو با «فردا» :

ریشه‌ حملات نزدیکان روحانی به عارف به سال 92 برمی‌گردد

کد خبر: 1241216

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: روحانی خیلی اهل جوانمردی و معرف نیست و برای اینکه به هدفش برسد می‌تواند از همه ولو نزدیک‌ترین‌هایش عبور کند؛ چه رسد به آقای عارف.

ریشه‌ حملات نزدیکان روحانی به عارف به سال 92 برمی‌گردد

گروه سیاست سایت فردا: در رسانه چنین مطرح شد که عارف یکی از کسانی بوده که نامه رفتن شریفی زارچی از دانشگاه شریف را امضا کرده است. بعد از انتشار این خبر، خامسیان، مسئول دفتر عارف، خبر را تکذیب کرد اما گویا نه اصولگرایان بلکه نزدیکان روحانی عارف را رها نکردند و موج حملات به او شروع شد نمونه‌اش توئیت حسام‌الدین آشناست که به تندی به عارف تاخته است.

مهدی آیتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره این موضوع به «فردا» گفت: «واقعیت این است که به آقای عارف بی‌مهری‌هایی از سوی آقای روحانی شد. آقای عارف در سال92 به نفع آقای روحانی از ادامه حضور در انتخابات انصراف داد و در آن زمان همه تصور می‌کردند آقای روحانی در دولتش از آقای عارف استفاده کند و به او جایگاه خوبی بدهد اما برای هیچ مسئولیتی از او دعوت به عمل نیامد و حتی تجلیل یا تقدیری هم از او صورت نگرفت. به هر حال آقای عارف باعث افزایش رأی آقای روحانی شده بود و بعد از انتخابات به چنین دلایلی اختلافاتی میان طرفداران آقای روحانی و آقای عارف به وجود آمد و تا الان هم ادامه دارد».

او ادامه داد: «ریشه‌های حملات نزدیکان روحانی به عارف را باید در همان سال92 جست‌وجو کرد. به هر حال آقای عارف نزدیک به آقای خاتمی است و یک اصلاح‌طلب است اما آقای روحانی هیچ وقت اصلاح‌طلب نبوده است. آقای روحانی از همه جا رانده و از همه جا رانده شده است. او پایگاهش اصولگرایی است اما هیچ یک از اصولگرایان قبولش ندارند و نزد اصلاح‌طلبان هم چهره‌ای محبوب نیست».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «این وضعیتی است که خود آقای روحانی به وجود آورده است. روحیه آقای روحانی خالی از عاطفه و احساس است، او خیلی اهل جوانمردی و معرف نیست و برای اینکه به هدفش برسد می‌تواند از همه ولو نزدیک‌ترین‌هایش عبور کند؛ چه رسد به آقای عارف. همین کار را با آقایان ربیعی، جهانگیری، حجتی و خانم مولاوردی هم کرد».

آیتی در پایان گفت: «من بعید می‌دانم دعوای میان اصلاح‌طلبان با هم یا اصلاح‌طلبان و مستقلین یا همان نزدیکان آقای روحانی ادامه‌دار باشد یا بالا بگیرد زیرا دعوا بر سر قدرت است و وقتی اصلاح‌طلبان و مستقلین نمی‌توانند به قدرت برسند، دعوایی هم با هم ندارند».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها