حسینی: بنا نداریم وزارتخانه‌های جدیدی تأسیس کنیم /وزیر پیشنهادی ورزش معرفی خواهد شد

کد خبر: 1241377

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گفت: امیدواریم بعد از تعطیلات مجلس در این‌باره تصمیم گرفته شود ولی هنوز رئیس‌جمهور درباره این مسأله اظهار نظری نکرده‌اند.

حسینی:  بنا نداریم وزارتخانه‌های جدیدی تأسیس کنیم /وزیر پیشنهادی ورزش معرفی خواهد شد

 سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران که در محل نمایشگاه «روایت خدمت» به‌مناسبت هفته دولت برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: این نمایشگاه برخی دستاوردهای دولت در دوسال گذشته به نمایش گذاشته بود و شاید حتی بسیاری از خود مدیران از تمامی دستاوردها و اقدامات دولت اطلاع کامل ندارند که نیاز است اطلاع‌رسانی بیشتری در این زمینه انجام شود. امروز شاهد بودیم که رییس‌جمهور بر روی سکوی گازی پروژه فاز 11 پارس جنوبی را افتتاح کردند و این پروژه با همت متخصصین ایرانی به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین، افزود: می‌بایست اقداماتی که در کشور انجام می‌گیرد اطلاع‌رسانی شود و مردم عزیز در جریان آن قرار بگیرند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در شهریور سال گذشته که اعضای دولت با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتند، ایشان به بیان ویژگی‌های دولت پرداختند و یکی از آن دستاوردها، زدودن رقابت‌های منفی بین قوا بود. این دولت سعی کرده و خواهد کرد تعامل سازنده با قوا را داشته باشد و در پرتو این آرامش، به مردم خدمت‌رسانی کند. البته این به معنای عدم تذکر و استیضاح نیست.

حسینی تصریح کرد: انتظار داریم در سال پایانی مجلس یازدهم همکاری بیشتری با دولت صورت بگیرد. هم‌چنین شاهد هستیم نمایندگان ارتباط و دسترسی خوبی با دولت دارند و ما نظرات نمایندگان را به اعضای دولت می‌رسانیم.

وی با اشاره به وعده دولت برای ساخت 4 میلیون مسکن بیان کرد: اقدامات مناسبی تاکنون انجام گرفته و به اندازه ساخت 1.8 میلیون واحد مسکونی، زمین ارائه داده شده و این اعطای زمین، مهم‌ترین بخش در ساخت مسکن است. رییس‌جمهور هر ماه جلسه شورای‌عالی مسکن را تشکیل می‌دهند و کار با دقت و سرعت دنبال می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: دولت از هرگونه سرمایه‌گذاری درباره مسکن استقبال می‌کند و برای این اقدام مهم، بین دستگاه‌ها تقسیم کار شده است.

حسینی در پاسخ به سوالی درخصوص وزارت بازرگانی و احتمال تشکیل وزارت خانواده گفت: لایحه تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس تصویب شده بود و برخی ابهامات آن درباره برخی اختیارات رفع شده بود و هم‌اکنون در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارد. الان معاونت زنان و امور خانواده در کنار سایر وزارتخانه‌ها فعالیت خود را انجام می‌دهد و در قالب یک معاونت، این امر بهتر پیش خواهد رفت. بنا نداریم وزارتخانه‌های جدیدی تأسیس کنیم و نظر دولت برای تشکیل وزارتخانه جدید مثبت نبوده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوال تسنیم پیرامون معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، عنوان کرد: امیدواریم بعد از تعطیلات مجلس در این‌باره تصمیم گرفته شود ولی هنوز رئیس‌جمهور درباره این مسأله اظهار نظری نکرده‌اند. امیدواریم در اولین فرصت این اقدام انجام شود و نمایندگان هم همکاری خوبی داشته باشند تا این وزیر هم انتخاب بشود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها