رونمایی از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گاما با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز»

کد خبر: 1241620

همزمان با ششمین روز از هفته دولت، آیین رونمایی از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گامای دوجداره با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز» با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شهرستان بناب برگزار شد.

رونمایی از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گاما با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز»

 آیین رونمایی و بهره‌برداری از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گامای دوجداره با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز » با حضور  محمد اسلامی، معاون رییس‌جمهور و رییس‌ سازمان انرژی اتمی، سیدپژمان شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها و جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای و نیز مسوولان استانی و محلی در مجتمع پرتوفرآیند شمال غرب کشور (بناب) برگزار شد.

بر اساس سیاست‌های ابلاغی و نیز رسالت ذاتی سازمان انرژی اتمی، سالم‌سازی محصولات کشاورزی و مواد غذایی با هدف ارتقای سلامت و بهداشت جامعه در دستور کار این سازمان قرار گرفته و به همین منظور شرکت توسعه کاربرد پرتوها با تکیه بر دانش، توانایی و تجارب سودمند متخصصان خود در مجتمع پرتوفرآیند شمال غرب کشور (بناب) اقدام به طراحی و تولید سامانه پرتودهی «خودحفاظ گامای دوجداره با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز » کرده است.

این سامانه با بهره‌گیری از تجربیات و دانش فنی متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده و قادر است با پرتودهی محصولات فله‌ای نظیر غلات و حبوبات نسبت گندزدایی، کنترل جوانه‌زنی و کاهش آفات انباری محصولات اقدام کند.

با استفاده از این سامانه می‌توان نسبت به افزایش انبارمانی محصولات از طریق کاهش بارمیکروبی و نابودی میکروارگانیسم‌های آلوده و فسادزای مواد غذایی اقدام کرد.

محصولاتی نظیر گندم و جو، حبوباتی نظیر نخود، لپه، عدس، لوبیا و نیز برنج و خشکباری مانند گردو، پسته، بادام، فندق و ... را می‌توان توسط سامانه « خودحفاظ گامای دوجداره » پرتودهی کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها