رودست به موساد

کد خبر: 1242208

در قالب اجرای یکی از پیچیده ترین پروژه های اطلاعاتی و امنیتی در طول سال‌های اخیر، برنامه خرابکاری صنعتی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در صنایع موشکی وزارت دفاع خنثی شد.جزئیات این عملیات پیچیده چیست؟

رودست به موساد

با عنایت حضرت ولی عصر(عج) طی ماه‌های گذشته شبکه ای کاملا حرفه ای و کار آزموده که قصد داشت با همکاری برخی عوامل نفوذی قطعات معیوب و تجهیز شده را برای به کارگیری در تولید موشک‌های پیشرفته در صنایع موشکی وزارت دفاع به چرخه تولید وارد کند، در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان( عج) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع گرفتار و متلاشی شد.یک مقام مسئول در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام این خبر به «نورنیوز» گفت: با توجه به تاثیرگذاری راهبردی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمنان قسم خورده ملت ایران، صنایع موشکی همواره از اهداف سرویس‌های جاسوسی در زمینه خرابکاری صنعتی بوده است.او با اشاره به خودکفایی کشور در زمینه طراحی و تولید انواع سامانه ها و موشک های مورد نیاز در بردهای مختلف گفت: طی سال های اخیر پروژه های چند لایه اطلاعاتی و امنیتی با پوشش خرید قطعات برای فریب سرویس‌های حریف طراحی و اجرا شده است.این مقام مسئول امنیتی افزود: صنایع موشکی وزارت دفاع علاوه بر تولید قدرت نظامی و دفاعی قابل ملاحظه برای کشور، بستر مناسبی برای به دام انداختن شبکه های پیچیده جاسوسی و نفوذ و وارد کردن ضربات اساسی به ظرفیت های اطلاعاتی سرویس‌های حریف نیز بوده است.او خاطر نشان کرد: شبکه ای کاملا حرفه ای و کار آزموده که قصد داشت با همکاری برخی عوامل نفوذی قطعات معیوب و تجهیز شده را برای به کارگیری در تولید موشک‌های پیشرفته در صنایع موشکی وزارت دفاع به چرخه تولید وارد کند، در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان( عج) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع گرفتار و متلاشی شد.این مقام مسئول اظهار کرد: این شبکه با هدایت مستقیم سازمان موساد قصد داشت با فروش قطعه تجهیز شده، موشک‌های تولید شده را به ابزاری انفجاری برای ضربه زدن به خطوط صنعتی و کارکنان شاغل در این حوزه تبدیل کند.او تصریح کرد:به رغم برنامه  بسیار پیچیده دشمن صهیونیستی، با عنایت پروردگار و تلاش بی وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع این اقدام دشمن صهیونیستی از همان ابتدا تحت رصد اطلاعاتی و عملیاتی قرار گرفت و با دستگیری عوامل آن به طور کامل خنثی شد.این مقام مسئول افزود: با اجرای این پروژه کاملا موفق کلیه مسیرها و فعالیت های موساد برای تامین و انتقال قطعه مد نظر آنان به همراه افسران خارجی و عوامل داخلی آنان شناسایی شد و در چتر اطلاعاتی قرار گرفتند.او با اشاره به پیچیدگی و ابعاد فنی این پروژه اظهار کرد: دشمن صهیونیستی تا چندی قبل کاملا مطمئن بود که طرح خرابکاری صنعتی و انتقال قطعات معیوب به صنایع موشکی وزارت دفاع با موفقیت اجرا شده، ولی پس از وارد شدن ضربه اخیر به شبکه خرابکاری فوق از عمق شکستی که در جریان این عملیات متحمل شده همچنان در شوک است.

اگر صهیونیست‌ها موفق می‌شدند...

همزمان سردار رضا طلایی‌نیک سخنگوی وزارت دفاع گفت: ماموران حفاظت اطلاعات وزارت دفاع حدود ۹ سال قبل در سال ۱۳۹۳ هنگامی که در حال کار روی شبکه دشمن بودند، در فرایند شناسایی این شبکه که در داخل و خارج کشور مرتبط بود، متوجه می‌شوند یک تمرکز اطلاعاتی توسط موساد روی برخی موضوعات از جمله همین قطعه کانکتور در داخل صنعت دفاعی وجود دارد. آن‌ها موفق می‌شوند در سال ۹۵ علایم و اطلاعات اولیه را به دست بیاورند. ما سه دوره را پشت سر گذاشتیم تا امروز این خبر مهم اعلام شد که در این فرایند چند ساله این بزرگ ترین خرابکاری صنعتی ایران خنثی شده است. وی در تشریح ویژگی‌های کانکتورهای مذکور، ادامه داد: این قطعه ۷ سانتی‌متری از دو بخش جداشونده تشکیل شده است که یک بخش آن شامل ۱۰ تا ۳۲ پین کابلاژی می‌شود. این قطعه انتقال‌دهنده سیستم هدایت و عصبی موشک است و دو تا سه سانتی‌متر قطر دارد. البته شیارهای داخلی آن بسیار ریز است.سخنگوی وزارت دفاع، بیان کرد: عوامل موساد در برخی از کانکتورها، نه همه آن‌ها یک مدار الکتریکی جاسازی کرده بودند تا ایجاد اختلال کند و انتقال به صورت طبیعی و طبق برنامه هدایت و کنترل در موشک انجام نشود. البته ایجاد اختلال به صورت زمان‌بندی شده برای انفجار هم در برنامه آن‌ها بود تا کانکتور منفجر شود و سیستم از کار بیفتد. سخنگوی وزارت دفاع، با بیان این که یکی از افرادی که در ابتدا به صورت داوطلبانه به کشف این موضوع کمک کرد و مورد تقدیر وزارت دفاع نیز قرار گرفت، فردی بود که به عنوان رابط خرید فعالیت می‌کرد، خاطرنشان کرد: شخصی که ماجرای قطعات معیوب را لو داده، ایرانی و غیرنظامی بوده که خودش حساس می‌شود به این که چرا طرف خارجی که قطعات را می‌فروشد پیگیر است و ماجرا را به حفاظت اطلاعات وزارت دفاع انتقال می‌دهد.در این دوره سیستم اطلاعاتی ما از اقدام رژیم صهیونیستی درخصوص این خرابکاری مطلع بود. اما صهیونیست‌ها مطلع نبودند و از این که ما از این موضوع آگاه هستیم، اطلاعی نداشتند و فکر می‌کردند که این طرح را به جلو می‌برند.به گفته طلایی نیک، نکته مهم این است که کانکتورها قبل از این که وارد سامانه موشک شوند توسط حفاظت اطلاعات ما شناسایی شدند و اصلاً وارد سامانه موشک نشدند. در این راستا، انبوهی از این کانکتورها توسط همکاران ما در بخش فنی و آزمایشگاه‌های فنی مورد به مورد بررسی شده و مواردی را که داخل آن‌ها این خرابکاری رخ داده بود، جداسازی کردند و پس از بازسازی برای استفاده از آن‌ها اقدام کردند. بدین ترتیب ما خسارتی ندیدیم.همزمان سردار فرحی جانشین وزیر دفاع نیز در این باره گفت:  اگر در ابتدای این کانکتور یک مدار انفجاری قرار داده می شد،‌می توانستند بر اساس یک زمان بندی که از قبل برای آن تعریف کرده بودند موشک را منفجر کنند. اگر این طرح کشف نمی‌شد بخش اعظمی از موشک‌های ما از حیز انتفاع خارج می‌شد.

خراسان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها