مرزبانی فراجا: زائران مرز خسروی و باشماق را برای بازگشت انتخاب کنند

کد خبر: 1242842

 

جانشین فرماندهی مرزبانی فراجا:

مشکل تردد در مرزها وجود ندارد

مشکل تردد در مرزها وجود ندارد

جانشین فرماندهی مرزبانی فراجا با اعلام اینکه در حال حاضر در هیچ یک از مرزهای کشور مشکل تردد وجود ندارد گفت: زائران مرزهای خسروی و باشماق را برای بازگشت انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار جلال ستاره با بیان اینکه با توجه به تسهیلاتی که امسال برای زائران اربعین فراهم شد ترددها نسبت به سال گذشته روان‌تر است، گفت: همه ارگان‌ها و سازمان‌ها در کنار هم به‌خوبی کار کردند اعم از وزارت راه و شهرسازی، پایانه‌های مرزی، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، استانداران، وزارت بهداشت و درمان، موکب داران، سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی و همچنین دولت و مردم عراق نیز همکاری خوبی کردند و همین همکاری‌ها باعث شده که وضعیت امسال نسبت به سال‌های گذشته بهتر باشد.

وی در یک برنامه تلویزیونی گفت: امیدواریم در انتهای اربعین با شناسایی و بررسی نقاط قوت و ضعف‌های احتمالی، خودمان را برای اربعین سال آینده آماده کنیم.

سردار ستاره عنوان کرد: به جز مرزهای هوایی، جمع کل اتباع خارجی که از مرزهای شش‌گانه خروج کردند ۲۴۰ هزار و ۹۶۵ نفر است.

وی درباره موج بازگشت زائران از کربلا و نجف به سمت ایران گفت: خوشبختانه امسال زائران کمی زودتر به عراق سفر کردند و لذا الان ورود و خروج متعادل شده و قیمت خودروهای عمومی نیز در دو سوی مرز کاهش پیدا کرده است.

جانشین فرماندهی مرزبانی فراجا از زائرانی که با خودروهای شخصی سفر کردند ضمن تاکید بر اینکه در حالت خستگی و خواب‌آلودگی رانندگی نکنند، از آنها درخواست کرد که در صورت داشتن ظرفیت در مسیر بازگشت سایر هم‌وطنان را هم سوار کنند تا از بار سنگین وسایل نقلیه عمومی کاسته شود.

سردار ستاره با اعلام اینکه در حال حاضر در هیچ یک از مرزهای کشور مشکل تردد وجود ندارد خاطرنشان کرد: البته در مرز چذابه به دلیل اینکه مسیر زوار خارجی است مقداری بار ترافیکی وجود دارد اما در سایر پایانه‌ها هیچ مشکلی نیست.

جانشین فرماندهی مرزبانی فراجا تأکید کرد: زائران حتی‌الامکان مرز خسروی و یا مرز باشماق را برای بازگشت انتخاب کنند تا قدری از بار مهران کاسته شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها