هدف معاندان از طرح دروغ‌ اخراج اساتید چیست؟

کد خبر: 1242862

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفـت: معاندان نظام اسلامی با فضاسازی و طرح دروغین اخراج اساتید دانشگاهی به دنبال زنده کردن اغتشاشات سال گذشته هستند.

هدف معاندان از طرح دروغ‌ اخراج اساتید چیست؟

«محمدصالح جوکار» درباره تلاش برخی رقبای سیاسی برای القای نگاه امنیتی دولت سیزدهم به دانشگاه‌ها گفت: معاندان نظام اسلامی و گروه‌های سیاسی مخالف دولت که عزم خود را برای تخریب دستاوردهای دو سال گذشته جزم کرده‌اند، در روزهای اخیر فهرستی از اساتید اخراجی از دانشگاه‌ها تهیه کردند که کذب محض است.

وی افزود: روزهای آینده سالگرد اغتشاشات سال گذشته است و معاندان و برخی رسانه‌های داخلی به دنبال ملتهب کردن فضای کشور برای رسیدن به اهداف سیاسی خود و زنده کردن این اغتشاشات هستند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یادآور شد: در فهرست اساتید اخراجی نام برخی اساتید دانشگاهی قرار دارد که پیش از این فوت کرده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد این گروه‌های سیاسی در تلاشند افکارعمومی را برای رویکرد اغتشاش‌گونه خود مدیریت کنند.

جوکار با بیان اینکه دولت سیزدهم و دانشگاه‌ها هیچ برنامه‌ای برای اخراج بدون دلیل اساتید نداشته و ندارد، تصریح کرد: اگر در برخی موارد، استادی از تدریس کنار گذاشته شده، بر اساس رأی کمیته‌های مربوطه و مسائل قانونی است و ارتباطی به مسائل سیاسی یا دولت ندارد.

وی درباره جوسازی برخی جریانات سیاسی مبنی بر مهاجرت اساتید دانشگاهی از کشور عنوان کرد: مهاجرت پدیده‌ای پیچیده در دنیاست که در همه کشورها از جمله ایران وجود دارد و از هر جنس، گروه و صنفی، عده‌ای برای مسائل کاری، اقتصادی، علمی و تحصیلی اقدام به مهاجرت می‌کنند و رویه جدیدی نیست.

نماینده مردم یزد ادامه داد: اینکه مخالفان دولت این رویه طبیعی را به مسائل سیاسی گره بزنند و جنگ روانی راه انداخته و عنوان کنند اساتید دانشگاهی یا نخبگان به دلیل اخراج یا ترس از اخراج در حال مهاجرت هستند، نشانه عداوت آنها با مردم و این نظام است.

جوکار تأکید کرد: دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در این مدت، اقدامات ارزشمندی در بودجه‌های سنواتی یا دیگر بخش‌ها برای حمایت از اساتید و دانشگاهیان انجام داده‌اند و کتمان این تلاش از سوی برخی فقط انگیزه سیاسی و کینه‌ورزی دارد.

وی با بیان اینکه انتقاد سازنده سبب پیشرفت کشور و حل مشکلات و چالش‌ها می‌شود، گفت: گروهی در کشور به‌جای انتقاد درست و خیرخواهانه، به دنبال درست کردن خوراک برای رسانه‌های معاند و برخی تریبون‌های داخلی هستند تا خدمات و دستاوردهای دولت سیزدهم و تمجید رهبر معظم انقلاب را به چالش بکشند.

نماینده مردم یزد درباره اینکه آیا در حوزه انتخابیه وی استادی اخراج شده یا گزارشی در این باره به کمیسیون یا مجلس ارسال شده است، خاطرنشان کرد: از هیچ‌کدام از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی استان یزد گزارشی مبنی بر بازنشسته شدن اجباری اساتید یا اخراج آنها دریافت نشده و اگر موردی در این زمینه باشد، حتماً پیگیری می‌شود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها