نخست‌وزیر عراق تائید کرد /

میانجیگری عراق میان ایران و چند کشور عربی

کد خبر: 1243466

نخست‌وزیر عراق در جریان دیدار با اصحاب رسانه و خبرنگاران ایرانی، میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی را تایید کرد؛ اما در عین حال به دلیل محرمانه بودن این موضوع تا حصول نتیجه، از ارائه جزئیات بیشتر پرهیز کرد.

میانجیگری عراق میان ایران و چند کشور عربی

در دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران ایرانی با «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق در بغداد، وی به سوالی در خصوص اخبار منتشر شده در خصوص میانجیگری کشورش میان ایران و برخی از کشورهای عربی، پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار اعزامی فارس، تایید کرد که عراق در حال میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی است، اما گفت که  چون این موضوع کاملا محرمانه است، تا حصول نتیجه، جزئیات این میانجیگری و نام کشورها را بیان نخواهد کرد.

در سایه موفقیت عراق در میانجیگری میان ایران و عربستان سعودی و برگزاری چندین دور مذاکره میان دو طرف و در نهایت امضای توافق ازسرگیری روابط دو طرف در پکن، اخباری در خصوص تلاش بغداد برای میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی از جمله، اردن، بحرین، مصر و ...منتشر شده است.

نخست‌وزیر عراق در پاسخ به پیگیری خبرنگار فارس در این خصوص، موضوع را محرمانه دانست و ضمن تایید تلاش‌های میانجیگرانه کشورش در این خصوص و  ادامه ابتکار عمل بغداد در این خصوص، از ارائه نام کشورهای عربی مذکور و جزئیات بیشتر، پرهیز کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق، روز جمعه (۸ سپتامبر) از دیدار جمعی از اصحاب رسانه ایران با السودانی و تقدیر خبرنگاران از دولت و مردم عراق برای میزبانی از زائران اربعین حسینی (ع) و اهتمام سطوح عالی این کشور به برگزاری این مراسم خبر داد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها