تشکیل کارگروه امام رضا (ع) در وزارت خارجه

کد خبر: 1243469

وزیر امور خارجه در دیدار استاندار خراسان رضوی از تشکیل کارگروه امام رضا (ع) در وزارت امور خارجه خبر داد و بر تلاش‌ها برای تسهیل رفت و آمد زائران خارجی به مشهد تأکید کرد.

تشکیل کارگروه امام رضا (ع) در وزارت خارجه

 «یعقوب‌علی نظری» استاندار خراسان رضوی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که به مشهد سفر کرده بود، دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار خراسان رضوی در این دیدار با توضیح شرایط کلی مشهد و حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر رضوی، به برخی طرح‌های در حال مطالعه و پیگیری در استان، در راستای تسهیل خدمات رسانی به زوار ایرانی و خارجی اشاره کرد و از وزیر امور خارجه خواست به تحقق طرح‌های زیربنایی استان با هدف ارائه خدمات بیشتر به زوار، از طریق دیپلماسی کمک کند.

به گفته وی این طرح‌ها شامل پروژه های تسهیل دسترسی به مشهد در حوزه حمل و نقلی، اسکان و همچنین ورود زوار کشورهای خارجی به منظور رونق گردشگری زیارت است.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار به برخی تلاش‌های وزارت امور خارجه در پیشبرد این طرح‌ها و تسهیل رفت و آمد زائران خارجی اشاره و آن را از اولویت‌های این وزارتخانه در دولت سیزدهم خواند و اعلام کرد که بزودی کارگروه امام رضا (ع) در وزارت امور خارجه تشکیل خواهد شد تا با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط برنامه جامعی برای استفاده از ظرفیت بی بدیل بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع ) و پیشبرد دیپلماسی زیارت تدوین و به مورد اجرا گذاشته شود.

وی همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های «محمد بهشتی‌منفرد» رئیس سابق نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، ابراز امیدواری کرد که با حضور «احمد معصومی‌فر» (سفیر سابق ایران در سوئد) در ریاست نمایندگی وزارت خارجه در استان خراسان رضوی که دارای تجربه در حوزه دیپلماسی اقتصادی است، افق‌های جدیدی از همکاری تجاری و ارزآوری استان با دیگر کشورها ایجاد شود.

امیرعبداللهیان همچنین در محوطه ساختمان استانداری خراسان رضوی، بر سر مزار شهدای گمنام حاضر و با قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها