پروژه تحمیلی تل‌آویو برای براندازان‌

کد خبر: 1243602

چند روز پس از انتشار تصاویر دیدار برخی افراد شاغل در رسانه‌های فارسی زبان غربی با وزیر اطلاعات صهیونیست‌ها، جزئیات بیشتری از این دیدار شنیده و گمانه‌زنی‌هایی در خصوص این دیدار با قرائن و شواهد پس از آن بیان می‌شود.

پروژه تحمیلی تل‌آویو برای براندازان‌

وزیر اطلاعات اسرائیل که چندی پیش میزبان رضا پهلوی پسر شاه مخلوع ایران بود، حالا با کسانی دیدار داشت که اغلب اگر مخالف سلطنت‌طلبان نباشند، حامی او هم محسوب نمی‌شوند. علی اصغر رمضانپور مدیر اینترنشنال یکی از چهره‌های حاضر در این دیدار بود. رسانه تروریستی او از رسانه‌هایی است که چندان تمایل به حمایت از رضا پهلوی ندارد. با این حال تنها دو روز پس از این دیدار، ایران اینترنشنال بیانیه رضا پهلوی را منتشر کرد و این یعنی دستور کارفرمای صهیونیست به براندازان اجرا شده است؛ اختلافات را کنار بگذارید!

همزمانی دیدار چند تن از اهالی رسانه‌های ضدانقلاب با وزیر اطلاعات اسرائیل با چرخش نظر ناگهانی اینترنشنال درباره رضا پهلوی، بیانگر پروژه جدید رژیم صهیونیستی برای اپوزیسیون است. اسامی افراد حاضر در این نشست به شکل قطره چکانی بیان می‌شود، به نظر می‌رسد خود آنها چندان علاقه به فخرفروشی در خصوص نشستن بر سر میزی که وزیر اطلاعات رژیم کودک‌کش اسرائیل میزبان آن است، ندارند:

علی‌اصغر رمضانپور (مدیر اینترنشنال)، علیرضا نوری‌زاده (مدیر مسئول ایران فردا)، فؤاد پاشایی (حزب مشروطه)، پانته‌آ مدیری (مجری سابق اینترنشنال)، ژیار گل (خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی فارسی)، آرش سیگارچی (خبرنگار صدای امریکا)، نازنین انصاری (مدیر مسئول کیهان لندن)، عرفان فرد، امین دهنوی، وحید بهشتی(فعال رسانه‌ای که با اعتصاب چند روزه مقابل سفارت ایران در انگلیس به شهرت رسید).

درست در همان روز، رضا پهلوی نیز پیام ویدئویی خود درباره سالگرد آشوب‌های سال گذشته را منتشر کرد. او در این ویدئو کوتاه که سعی کرده کمی با چاشنی هیجانی و تهدیدآمیز هم باشد، از شعار جدید اپوزیسیون با عنوان «ما ملت کبیریم، ایرانو پس می‌گیریم» رونمایی کرد. به نظر می‌رسد اپوزیسیون از شعار زن، زندگی، آزادی عبور کرده یا سلطنت‌طلبان قصد دارند این شعار تجزیه‌طلبان را بایکوت کنند. همزمان با آن ویدئو بخشی از سخنان گیلا گاملیل منتشر شد که نشان می‌دهد او تلاش دارد به رضا پهلوی اهمیت و اعتبار دهد. او درباره رضا پهلوی در جلسه می‌گوید: «زمانی که با رضا پهلوی در مقابل دیوار اورشلیم ایستادم، احساسی به من دست داد که همان‌طور که کوروش کبیر روزی یهودیان را از بند ظلم و ستم نجات داد، حال نوبت ما است که به ایرانیان کمک کنیم تا از ظلم و ستم رها شوند. »

این سخنان در حضور افرادی گفته می‌شود که پس از فروپاشی منشور همبستگی مهسا و اختلافات سرشبکه‌های اپوزیسیون، مخالف سرسخت رضا پهلوی شده بودند. از جمله شبکه اینترنشنال که به طور کلی پهلوی و سلطنت‌طلبان را پس از اختلافات بایکوت کردند. حتی این اختلافات به فحاشی و هشتگ‌زنی علیه یکدیگر در فضای علنی هم کشید.

اکنون پس از جلسه وزیر اطلاعات اسرائیل با مدیران مسئول شبکه‌های معاند، شبکه اینترنشنال به طور ناگهانی تغییر رویه داده و پس از ماه‌ها اختلاف و دعوا، تصویر و پیام رضا پهلوی در تلویزیون اینترنشنال به نمایش درآمد.

به نظر می‌رسد پروژه رژیم صهیونیستی برای مسئولان رسانه‌های معاند، تمرکز دوباره بر رضا پهلوی است، البته این هماهنگی بدون حضور مسئولان و خبرنگاران شبکه من و تو، طرفدار پروپاقرص پهلوی صورت گرفته است. وزیر اطلاعات اسرائیل به دور از چشم سلطنت‌طلبان، با دشمنان رضا پهلوی جلسه برگزار و از او حمایت و تمجید کرده است. به نظر می‌رسد این دستور حمایت شبکه‌ها از پهلوی با امتیازاتی نیز همراه شده باشد. چنانکه مجری شبکه اینترشنال در برنامه شب گذشته مدعی شد تا یک ماه دیگر، دفتر اینترنشنال در لندن بازگشایی خواهد شد.

دفتر اینترنشنال پس از اغتشاشات مهسا، با سعودی‌ها قطع همکاری کرده و به بهانه تهدیدات جمهوری اسلامی، از لندن به واشنگتن فرار کرده بود.

البته غیبت مصی علینژاد و حامد اسماعیلیون در چنین جلسه‌ای نباید از نظرها دور بماند. آنها که از همکاری با صهیونیست‌های تروریست ابایی ندارند و حامد اسماعیلیون حتی از خونخواهی گروهک رجوی برای اعدام تروریست‌های خود از سوی ایران هم دفاع کرد، اما به نظر می‌رسد غیبت آنها به موضع آنها درباره لیدری رضا پهلوی برمی گردد. هنوز روشن نیست آیا رویکرد آنها هم در خصوص رضا پهلوی تغییر کرده است یا مطابق آنچه توسط سایبری‌های آنها منتشر می‌شود و از غیبت‌شان در این جلسه برمی آید، همچنان با سلطنت‌طلبان زاویه دارند و به اتحادی نرسیده‌اند.

منبع: روزنامه جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها