ورود کمیسیون آموزش مجلس به صندوق ذخیره فرهنگیان

کد خبر: 1243752

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا کمیسیون در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان ورود خواهد کرد گفت: دستگاه‌های نظارتی مستقر در وزارت آموزش و پرورش پاسخگو باشند.

 ورود کمیسیون آموزش مجلس به صندوق ذخیره فرهنگیان

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی  در پی برکناری باقرنژاد؛ معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه منابع ذخیره فرهنگیان به دلیل اضافه‌کاری غیرمتعارف اظهار کرد: قشر مظلوم فرهنگیان در جامعه به دلیل نجابت رفتاری و اخلاق‌مداری بارها مورد ظلم واقع شده‌اند.

وی با طرح این سوال که دستگاه‌های نظارتی سازمان بازرسی، حراست و اداره حقوقی چه نظارتی بر این حق تضییع شده معلمان داشته‌اند؟ گفت: قصه پرغصه‌ همین مورد در دولت دوازدهم در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در دوره دولت قبل هم بعد از اینکه مبالغ هنگفتی از صندوق را ربودند، این موارد تشدید شد، تصریح کرد: نمایندگانی که ارتباط مستقیم تحت عنوان فراکسیون فرهنگیان دارند، چرا از جایگاه نظارتی در حمایت از حق معلمان به وظیفه خود عمل نمی‌کنند.

وی با مرور اتفاق مشابه در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان که روحانی ادعا کرد «وام گرفته‌اند» یادآور شد: همچنان آن قسمت از قضیه مبنی بر اینکه چه کسانی وام گرفته‌اند و با این حق مردم که به غارت برده‌اند، چه کرده‌اند، مجهول ماند!

فلاحی افزود: این حواشی متاسفانه وجود داشته و دارد که ما نیز همچنان خواستار اصلاح اساسنامه و تعیین تکلیف جدی آن بوده‌ و هستیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در سطح کلان باید یک فکر اساسی و جدی برای این موارد شود تا هر بار یکی از این صندوق‌ها و حق مردم به‌ ویژه قشر نجیب فرهنگیان چپاول نشود.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به مهم بودن قضیه و ضرورت پیگیری تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد این است که بروز مفاسد ضمن از بین رفتن سرمایه مادی، سرمایه معنوی که اعتماد است را نیز زایل می‌کند و زمان مدیدی می‌طلبد تا با اصلاح امور شرایط بهبود یابد.

وی بیان کرد: قطعاً کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با جدیت در این خصوص ورود خواهد کرد چرا که این گونه موارد علاوه بر تأثیر منفی بر اعتماد ملی، بر نارضایتی عمومی و ناامیدی نیز دامن می‌زند که باید یک فکر اساسی و همگانی در مجلس بشود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها